Skocz do zawartości

patriotyczny ODZNAKA KOŚCIUSZKO srebrny


Amur

Rekomendowane odpowiedzi

On 02.09.2019 at 23:40, abcd said:

У 1917 році, на сотню річницю смерті Костюшка, було виготовлено багато різновидів значків та шпильок із його зображенням, це, безумовно, один із них.

Witam tak, masz rację w 1917 roku było kilka odmian patriotycznych odznak, ale moje poszukiwania nie wydają się udane przez 9 miesięcy. był czas, kiedy myślałem, że to praca dla jednej osoby, ale drugą znalazłem tylko broszkę. odległość między znaleziskami 200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 03.09.2019 at 00:16, Barbapapa said:

На малюнку нижче це інакше, але здається, що бюст Костюшка точно такий же. Можливо, ваш (дивлячись ззаду) зроблений або на тому ж заводі (інша версія), або є "складанням" після, наприклад, пошкоджень.

 

 

KOS.jpg

Witam tak, masz rację, Kościuszki. Ale cała sytuacja jest taka, że myślałem również, że ten typ był standardem, który się zepsuł i ktoś przerobił, ale po 3 miesiącach znalazł to samo, tylko odległość między znaleziskami do 200 km. terytorium zachodniej Ukrainy. i tu i tam las. zacząłem więc patrzeć na fora w Polsce z nadzieją, że ktoś ma informacje. Nie natknąłem się na żadne takie broszury w Internecie, aukcjach i forach, być może możesz powiedzieć swoim forom, gdzie jeszcze możesz zaciemnić informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki z motywem kościuszkowskim były także licznie  produkowane w 1894 r na fali setnej rocznicy Insurekcji  są to wyroby głównie z Galicji producent takowych w Kongresówce naraził by się na rosyjskie represje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 06.09.2019 at 16:27, abcd said:

Марки з мотивом Костюшка також були виготовлені у великій кількості у 1894 р. На хвилі сотої річниці Повстання. Це переважно продукти з Галичини, продюсер таких у Конгресі зазнав би російських репресій

Tak, niestety kraj agresora terroryzuje Ukrainę od wielu lat. Możesz zaoferować inne fora, na których możesz uzyskać informacje, a może istnieje lista wszystkich znaków Kostyushka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

o dobrej porze dnia, chcę poznać tę historię, a co za tym stoi, gdyby to była tylko broszka, byłoby ich wiele. Byłbym wdzięczny, jeśli masz jakieś informacje lub wskazówki do przeszukania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Barbapapa said:

 

o dobrej porze dnia, chcę poznać tę historię, a co za tym stoi, gdyby to była tylko broszka, byłoby ich wiele. Byłbym wdzięczny, jeśli masz jakieś informacje lub wskazówki do przeszukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie