Skocz do zawartości
  • 0

tabliczka znamionowa


edison

Pytanie

Witam, tabliczka pochodzi z firmy, którą wybudowali niemcy w czasie okupacji. Do lat 50 istniał tam napęd parowy. Domyślnie tabliczka pochodzi z jakiegoś elementu tego napędu. Proszę o identyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tabliczka pochodzi z kotła parowego ww. firmy. Wybite są cyfry dopuszczalnego ciśnienia tj 12 atm. W moim dawnym zakładzie też były kotły parowe tej firmy i o takim dopuszczalnym ciśnieniu. 1911 to rok produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Niestety żadna nie jest trafiona. Spróbuję sprecyzować, co wiem na temat tej firmy. Mam nadzieję, że podane dodatkowe informacje ułatwią identyfikację:

Zamontowany w tej firmie lokomobilny kocioł parowy został pocięty na złom w 2003 roku. Zamieszczam foto z tablicą znamionową. Napęd parowy został zamieniony na elektryczny w latach 50-ych. Nie mam pojęcia, jak wyglądał ten silnik parowy. Wiem tylko, że napędzał transmisję i prawdopodobnie generator prądu, bo istniała oświetleniowa instalacja elektryczna wykonana w czasie niemieckiej okupacji. Spekuluję, że tabliczka pochodzi z silnika parowego (zamontowanego oddzielnie z kotłem), generatora prądu, zaworu bezpieczeństwa lub zbiornika ciśnieniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie