Jump to content

edison

Forum members
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Większe były a brakło skali porównawczej
 2. Cześć, odbywając zasadniczą służbę wojskową w Krośnie Odrzańskim w latach 1991-2, identyczne saperki były nazywane szpadlami. Według mojej pamięci są one identyczne, łącznie z kształtem rękojeści.
 3. Panowie, dziękuję za odpowiedzi. Niestety żadna nie jest trafiona. Spróbuję sprecyzować, co wiem na temat tej firmy. Mam nadzieję, że podane dodatkowe informacje ułatwią identyfikację: Zamontowany w tej firmie lokomobilny kocioł parowy został pocięty na złom w 2003 roku. Zamieszczam foto z tablicą znamionową. Napęd parowy został zamieniony na elektryczny w latach 50-ych. Nie mam pojęcia, jak wyglądał ten silnik parowy. Wiem tylko, że napędzał transmisję i prawdopodobnie generator prądu, bo istniała oświetleniowa instalacja elektryczna wykonana w czasie niemieckiej okupacji. Spekuluję, że tabl
 4. Witam, tabliczka pochodzi z firmy, którą wybudowali niemcy w czasie okupacji. Do lat 50 istniał tam napęd parowy. Domyślnie tabliczka pochodzi z jakiegoś elementu tego napędu. Proszę o identyfikację.
 5. Drugie zdjęcie. Sorry za chusteczki. Nie miałem metrówki
 6. Takie coś wykopałem podczas prac budowlanych na mieleckim lotnisku. Proszę o identyfikację.
×
×
 • Create New...

Important Information