Skocz do zawartości
  • 0

Stary tasak, nóż


LesnyLudz

Pytanie

Dzień dobry,
proszę o identyfikację tego noża.
Przedmiot znajomego (prawdopodobnie jego dziadka), był brudny i zardzewiały. Element kolekcji należącej do nieżyjącego krewnego, brat czy kuzyn tegoż dziadka. Prawdopodobnie z województwa śląskiego, brany przez właściciela za Michałka" ale mi do niego nie pasuje, inna rękojeść,inne nity. Bez sygnatur, druga strona płaska bez szlifów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
proszę o identyfikację tego noża.
Przedmiot znajomego (prawdopodobnie jego dziadka), był brudny i zardzewiały. Element kolekcji należącej do nieżyjącego krewnego, brat czy kuzyn tegoż dziadka. Prawdopodobnie z województwa śląskiego, brany przez właściciela za Michałka" ale mi do niego nie pasuje, inna rękojeść,inne nity. Bez sygnatur, druga strona płaska bez szlifów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wedle życzenia,
kolega torba5 słusznie zauważa - wygląda na skrócony o czym może świadczyć niedopracowany czubek, nienaturalnie gruby. Czy zwężony, być może ale raczej dawno o czym świadczą równomierne wżery na krawędzi tnącej i grzbiecie. Obecnie jest długości przedramienia. Wpadł w moje łapska na drodze wymiany za część komputera z lat 80 ze wspomnianym znajomym generalnie mi zbędną, acz jestem ciekaw czy zamieniłem siekierkę na kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie