Jump to content
  • 0

Stary tasak, nóż

LesnyLudz

Question

Dzień dobry,
proszę o identyfikację tego noża.
Przedmiot znajomego (prawdopodobnie jego dziadka), był brudny i zardzewiały. Element kolekcji należącej do nieżyjącego krewnego, brat czy kuzyn tegoż dziadka. Prawdopodobnie z województwa śląskiego, brany przez właściciela za Michałka" ale mi do niego nie pasuje, inna rękojeść,inne nity. Bez sygnatur, druga strona płaska bez szlifów.

8 answers to this question

Recommended Posts

Dzień dobry,
proszę o identyfikację tego noża.
Przedmiot znajomego (prawdopodobnie jego dziadka), był brudny i zardzewiały. Element kolekcji należącej do nieżyjącego krewnego, brat czy kuzyn tegoż dziadka. Prawdopodobnie z województwa śląskiego, brany przez właściciela za Michałka" ale mi do niego nie pasuje, inna rękojeść,inne nity. Bez sygnatur, druga strona płaska bez szlifów.

Zdjęcia wedle życzenia,
kolega torba5 słusznie zauważa - wygląda na skrócony o czym może świadczyć niedopracowany czubek, nienaturalnie gruby. Czy zwężony, być może ale raczej dawno o czym świadczą równomierne wżery na krawędzi tnącej i grzbiecie. Obecnie jest długości przedramienia. Wpadł w moje łapska na drodze wymiany za część komputera z lat 80 ze wspomnianym znajomym generalnie mi zbędną, acz jestem ciekaw czy zamieniłem siekierkę na kijek.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information