Jump to content

They Shall Not Grow Old"


Czlowieksniegu

Recommended Posts

Oryginalne czarno-białe zdjęcia sprzed 100 lat przechodzące w kolorowe, efekty trójwymiarowe - tak zapowiada się najnowsza produkcja Petera Jacksona, reżysera wielkiego hitu Władca Pierścieni". Tym razem Nowozelandczyk zajął się I wojną światową. Premiera filmu They Shall Not Grow Old" 16 października w Londynie.

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/peter-jackson-nakrecil-they-shall-not-grow-old,871977.html

http://www.youtube.com/watch?v=YPlXlshA0Zc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

"I młodzi pozostaną" - poruszający dokument w reżyserii Petera Jacksona w kinach

Od piątku, 25 października, w kinach będzie można oglądać film dokumentalny w reżyserii Petera Jacksona, z wstrząsającymi zdjęciami z I Wojny Światowej: "I młodzi pozostaną"

Laureat Oscarów Peter Jackson w swoim pierwszym filmie dokumentalnym zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej. To stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum, z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. To jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat

Film prezentuje niezwykłe spojrzenie na żołnierzy i wydarzenia I wojny światowej przedstawione na ekranie w sposób, jakiego dotąd nikt nie widział. Patrzymy jak żołnierze jedli, spali i przyjaźnili się, a także jak wyglądało ich życie z dala od okopów. Obrazy sprzed wieku wyglądają tak, jakby zostały zrobione wczoraj, a przerobienie zdjęć z czarno-białego formatu na kolorowy ukazuje niewidzialne dotąd szczegóły. Dzięki temu film oferuje mocne, porywające i niezwykle przejmujące przeżycie wojny. Stara się przywrócić głos wojennym weteranom i przypomnieć obraz pokolenia zmienionego raz na zawsze przez globalną wojnę. Film powstał z okazji 100-lecia zakończenia I wojny światowej. Jackson zadedykował go swojemu dziadkowi, który walczył na wojnie.

Film w polskich kinach od 25 października.

https://film.dziennik.pl/trailery/artykuly/610789,i-mlodzi-pozostana-zwiastun-pl.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information