Jump to content

Wypadek w byłym magazynie broni atomowej.


Recommended Posts

Niebezpieczny wypadek w magazynie broni atomowej. Skomplikowaną akcję ratowniczą przeprowadzili strażacy

Na terenie Polski istniały trzy bazy, w których Armia Radziecka przechowywała broń atomową. Dziś tylko jedna z nich udostępniana jest zwiedzającym, pozostałe są opuszczone i przyciągają pasjonatów eksploracji.

Niebezpieczny wypadek w magazynie broni atomowej. Skomplikowaną akcję ratowniczą przeprowadzili strażacy | godz. 10:50

Obiekt 3003 został wybudowany w latach sześćdziesiątych w okolicach miejscowości Templewo. W czasach funkcjonowania jego lokalizacja była ściśle strzeżoną tajemnicą, a po wyjściu Armii Radzieckiej z Polski obiekt został opuszczony. Dziś zarządza nim nadleśnictwo Sulęcin - To las, dlatego można zwiedzać te obiekt z zewnątrz. Nie można jednak wchodzić do nich, ani wjeżdżać tam samochodami. Ze względów bezpieczeństwa, przed kilkoma laty zabetonowaliśmy wejścia i zasypaliśmy je ziemią - mówi w rozmowie z Gazetą Lubuską Witold Wasylków, nadleśniczy z Sulęcina.


Zabezpieczenia nie są jednak przeszkodą dla pasjonatów opuszczonych miejsc. Do obiektu można się dostać przez przekop wykonany przez nieznane osoby. W minioną niedzielę do schronu dostał się 51-letni mężczyzna. Niestety po wejściu do środka spadł z wysokości czterech metrów. Informacje o zdarzeniu przekazali służbom ratunkowym towarzysze mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Ze względu na utrudniony dostęp, akcja była bardzo skomplikowana, ale ostatecznie strażakom udało się dostać do mężczyzny, zabezpieczyć go na noszach, a następnie wydostać ze schronu - Mężczyzna miał złamany kręgosłup i urazy głowy. Został przewieziony do szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim - informuje asp. sztab. Andrzej Barciński z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. 2018.09.25

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information