Skocz do zawartości
sojerss

Moneta krzyzacka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o identyfikacje monety. Moneta jest z brazu lub miedzi. Nie wiem czy original czy kopia. Znaleziona na gruzowisku. Pozdrawiam i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
takie monetki w podobnym stanie można wybić na straganie w Malborku jako pamiątka lecz nie znam się na tyle by po zdjęciach ocenić czy to oryginał czy kopia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to samo powiedziałem koledze który ja znalazł idac po piwo do monopolu.Nie ma to jak wykopac moniaka na polu i własnym dzikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja jestem z Malborka i tych i podobnych monetek mam kilka sztuk turyści mogą sobie sami za pomocą młotka taką wybić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mkduch masz taką samą? Pochwal się. Stempel i krążek wyglądają na starannie wykonane jak na monetę bitą za 5 zł w muzeum. Mam kilka takich ale są z aluminium i wygląd ich pozostawia dużo do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pumpernikiel- nawet chłopczyk z podstawówki poznałby że to lipa ... zresztą nad czym tu debatować to nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możliwe że to kopia, chodź została znaleziona przypadkowo. Moneta znaleziona w woj. wielkopolskim niedaleko m. łekno. Jak czytam monnety krzyżackie były bite w srebrze. moje pytanie czy Zakon krzyżacki bił monety w miedzi ??nie umie odszukać takiej inf.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie no nad czym ta dyskusja? żeton przypominający kwartnika Winrycha von Kniprode tu oryginał proszę porównać http://wcn.pl/archive/137612?q=zakon+winrych&page=2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi