Jump to content

IPN: zawiadomienie do prokuratury ws. zwiastuna gry komputerowej


Czlowieksniegu

Recommended Posts

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował dziś Instytut Pamięci Narodowej. Wczoraj pojawiły się głosy, że cała sprawa może być prowokacją.

Jak przekazano w komunikacie IPN zawiadomienie prezesa Instytutu Jarosława Szarka trafiło do prokuratury wczoraj. Jak dodano animacja zawiera m.in. sceny ozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: »polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy«". Zwiastun pojawił się w serwisie YouTube, ale Instytut nie podaje nazwy gry. Wiadomo jednak, że chodzi o grę pt.: Cost of Freedom".

Zwiastun pojawił się na profilu Pierro Coco, gdzie dziś po południu pojawiło się kolejne nagranie dla dla hejteruw z IPN" (sic!), jak odnotowały Wirtualne Media. - Naprawdę dostarczają mi niezłego humoru. Za każdym razem, gdy czytam ich debilne komentarze, mam takiego banana na ryju, że to jest naprawdę niewiarygodne - mówi autor, a jego głos jest zmieniony i wizerunek rozmazany.

Wczoraj Wojciech Wybranowski pisał, że cała sprawa może być prowokacją. - Na założonej w 2018 roku stronie owej rzekomo ukraińskiej gry o Auschwitz jako zespół" tworzący ją widnieje 1 osoba: Dimitrij Dybin (Дмитрий Дыбин) z Odessy. A Google przynosi informacje o nim jako reżyserze pracującym m.in dla rosyjskiego Studcinemafest Moscow - napisał na Twitterze.

- Wygląda to na grubą rosyjską prowokację, zresztą dość prowizorycznie przygotowaną, z wykorzystaniem człowieka, który od 2012 roku co najmniej pracuje dla rosyjskich studiów tv. Na YT już pojawiły się kolejne odsłony railera" domniemanej gry, wrzucane przez osoby, z założonymi dopiero co kontami, podające się za ową rzekomą- nieistniejącą prawdopodobnie - ukraińską firmę, z antypolskimi przeróbkami. Shit na Ukraińców leci. Prowokatorzy mają sukces - dodał Wojciech Wybranowski.

W zawiadomieniu IPN wskazano na podejrzenie popełnienia przestępstw: znieważenia Narodu lub Państwa Polskiego, za co grozi do trzech lat więzienia; propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego lub publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych zagrożonego karą do dwóch lat więzienia oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej, za co grożą trzy lata więzienia.

Jak zaznaczył IPN od wielu lat Polacy w kraju i za granicą stykają się z krzywdzącym, niesprawiedliwym, a przede wszystkim nieprawdziwym sformułowaniem »polskie obozy śmierci« i oskarżeniami Polaków o współudział w Holocauście, które uwłaczają naszej godności".

Instytut Pamięci Narodowej, stojąc na straży prawdy historycznej i pamięci narodowej, od wielu lat konsekwentnie realizuje międzynarodową kampanię przypominającą i edukującą o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych, utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej" - podkreślono w komunikacie.

Jak przypomniano jako odpowiedź na kłamliwe stwierdzenia o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych, pod adresem https://truthaboutcamps.eu/ Instytut Pamięci Narodowej udostępnia, w języku polskim, angielskim i niemieckim, bazę załogi SS KL Auschwitz". W bazie znajduje się 8,5 tys. nazwisk esesmanów zatrudnionych w obozie od czasów jego założenia do likwidacji. To pierwszy i najpełniejszy taki spis w Polsce, jaki udało się zrobić na podstawie dostępnych źródeł" - zaznaczono.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-zwiastuna-gry-komputerowej/z0py3j3
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information