Jump to content

IPN: zawiadomienie do prokuratury ws. zwiastuna gry komputerowej


Recommended Posts

Do prokuratury trafiło zawiadomienie w związku z opublikowaniem w sieci animacji promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował dziś Instytut Pamięci Narodowej. Wczoraj pojawiły się głosy, że cała sprawa może być prowokacją.

Jak przekazano w komunikacie IPN zawiadomienie prezesa Instytutu Jarosława Szarka trafiło do prokuratury wczoraj. Jak dodano animacja zawiera m.in. sceny ozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej, w obozie zagłady, w których padają sformułowania: »polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy«". Zwiastun pojawił się w serwisie YouTube, ale Instytut nie podaje nazwy gry. Wiadomo jednak, że chodzi o grę pt.: Cost of Freedom".

Zwiastun pojawił się na profilu Pierro Coco, gdzie dziś po południu pojawiło się kolejne nagranie dla dla hejteruw z IPN" (sic!), jak odnotowały Wirtualne Media. - Naprawdę dostarczają mi niezłego humoru. Za każdym razem, gdy czytam ich debilne komentarze, mam takiego banana na ryju, że to jest naprawdę niewiarygodne - mówi autor, a jego głos jest zmieniony i wizerunek rozmazany.

Wczoraj Wojciech Wybranowski pisał, że cała sprawa może być prowokacją. - Na założonej w 2018 roku stronie owej rzekomo ukraińskiej gry o Auschwitz jako zespół" tworzący ją widnieje 1 osoba: Dimitrij Dybin (Дмитрий Дыбин) z Odessy. A Google przynosi informacje o nim jako reżyserze pracującym m.in dla rosyjskiego Studcinemafest Moscow - napisał na Twitterze.

- Wygląda to na grubą rosyjską prowokację, zresztą dość prowizorycznie przygotowaną, z wykorzystaniem człowieka, który od 2012 roku co najmniej pracuje dla rosyjskich studiów tv. Na YT już pojawiły się kolejne odsłony railera" domniemanej gry, wrzucane przez osoby, z założonymi dopiero co kontami, podające się za ową rzekomą- nieistniejącą prawdopodobnie - ukraińską firmę, z antypolskimi przeróbkami. Shit na Ukraińców leci. Prowokatorzy mają sukces - dodał Wojciech Wybranowski.

W zawiadomieniu IPN wskazano na podejrzenie popełnienia przestępstw: znieważenia Narodu lub Państwa Polskiego, za co grozi do trzech lat więzienia; propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego lub publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych zagrożonego karą do dwóch lat więzienia oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej, za co grożą trzy lata więzienia.

Jak zaznaczył IPN od wielu lat Polacy w kraju i za granicą stykają się z krzywdzącym, niesprawiedliwym, a przede wszystkim nieprawdziwym sformułowaniem »polskie obozy śmierci« i oskarżeniami Polaków o współudział w Holocauście, które uwłaczają naszej godności".

Instytut Pamięci Narodowej, stojąc na straży prawdy historycznej i pamięci narodowej, od wielu lat konsekwentnie realizuje międzynarodową kampanię przypominającą i edukującą o obozach zagłady i obozach koncentracyjnych, utworzonych przez III Rzeszę Niemiecką na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej" - podkreślono w komunikacie.

Jak przypomniano jako odpowiedź na kłamliwe stwierdzenia o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych, pod adresem https://truthaboutcamps.eu/ Instytut Pamięci Narodowej udostępnia, w języku polskim, angielskim i niemieckim, bazę załogi SS KL Auschwitz". W bazie znajduje się 8,5 tys. nazwisk esesmanów zatrudnionych w obozie od czasów jego założenia do likwidacji. To pierwszy i najpełniejszy taki spis w Polsce, jaki udało się zrobić na podstawie dostępnych źródeł" - zaznaczono.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ipn-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-ws-zwiastuna-gry-komputerowej/z0py3j3
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information