Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
snajper94

Szpica

Question

Recommended Posts

• 0
Ułamany bądź skrócony floret do szermierki na zawody..

Po drugiej stronie klingi,w tym owku" winien iść przewód do wierzchołka klingi gdzie był zamontowany elektryczny łoczek" w celu wskazań trafień:)

• 0
Floret w przekroju jest kwadratowy/prostokątny, to wygląda na kawałek szpady sportowej. Ten łoczek" to punta, o ile pamiętam.
Wojtek

• 0
Zgadza się Wojtku
To właśnie miałem na myśli-identyko ze złomu wyciągnąłem razem z przewodami i łoczkiem"
:)

• 0
to nie jest od floretu tylko zlamana/skrócona głownia od szpady wojskowej francuskiej z 19 wieku,oczywiście już po okresie napoleońskim,bardziej druga połowa 19 wieku,byly rozne wymiary i różnice w wypukłości grzbietu "na głownii.

• 0
podesle jak znajde chwilke albo jesli jeszcze mam u siebie to podesle zdjecia mojej glownii,, to na floret jest za krótkie,wiec napewno jest złamane lub skrócone(słabe zdjęcia) i nie ta forma ale podesle zdjęcia..

• 0

nie szukałem w necie tylko podsyłam moje głownie i szpade takie wziete na szybko i tak jak pisałem odmian różniących sie detalami jest całe mnustwo,,począwszy od długości ,szerokości ,wypukłosci grzbiety na głowni itp itd.
głownia nr 1

• 0

głownia nr3 ,nie typowa bo mocno zwężana,dle też wojskowa,oficerska,góra głowni tak samo wyglada jak pozostałe,ten sam typ ogólnie,,,, odmian była masa, we francji jak i w wielu innych armiach, do 1 wojny nie trzymano sie specyfikacji i wytworcow bylo tez wielu, zreszta co wam będe tłumaczył , każdyz z was dobrze o tym wie, dlatego tyle odmian tego wszytskiego było..

• 0

wspomniana przez was głownia do szpady szermierki czy floretu jak kto woli.głownia z okresu XIX wieku, w przekroju kwadrat, oczywiscie bez kabli i elektroniki :)) głownia nr 4"

• 0

no i teraz mój błąd bo wczesniej piaslem ze te głownie montowali w drugiej połowie XIX wieku,,ale mam u siebie szpade z taką głownie model jakos 1816r, wiec już troche wczsniej sie pojawiły ale napewno po 1815 czyli epoce napoleona..za napoleonoa napewno ich nie było..głownie te funkcjonoway peze kilkadziesiat lat i były montowane równolegle z innymi modelami i odmianami,