Skocz do zawartości
  • 0
LukiWyspa

Blaszka z aniołkiem, dzieckiem?

Pytanie

• 0

Witam. Znalazłem kiedyś taką blaszkę i zastanawia mnie co to mogło być i z jakiego okresu pochodzi. Leżała sobie w ziemi z wykopów z Gdańska. Najlepsze że znaleziona bez wykrywacza 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Widziałem takie identyczne aniołki na grobach niemieckich dzieci, cmentarz oczywiście przedwojenny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Dzięki za info. Ciekawe że nie ma żadnych informacji na temat jakiegoś cmentarza w centrum. Musze na starych mapach poszukać bo ciekawi mnie jak ona sie tam znalazła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Równie dobrze, podczas likwidacji cmentarza obotnik" wziął sobie na pamiątkę i później zgubił.
Niekoniecznie cmentarz musiał być tam gdzie myślisz, mógł być dziesiątki kilometrów dalej.
Poszukaj w sieci, pewnie coś znajdziesz na temat nagrobków niemieckich i polskich, bo i nasze miały podobne przyozdobienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Poszukam dzięki za info jak dowiem się coś ciekawego to podziele sie informacją.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
To jest jeden odlew trochę nierówny ale jest 😂 szukałem cmentarzy to najbliższy po 1800 roku jest z 2-3 km od mniejwięcej tego miejsca skąd mogła przyjechać. Co do putto to znalazłem coś podobnego lecz niby z włoch i to jakaś współczesna kopia. Ale zauważyłem że w baroku aniołami przyozdabiano kolumny, futryny, jakieś słupy takimi aniołkami tyle że bardziej figurkami ale kto wie co ludzie mieli w tamtych czasach za pomysły. Może ktoś sobie sam zrobił i nad drzwiami powiesił. Jeszcze się okaże że to zabytek ale nie mam nic przeciwko aby znalazł się w muzeum 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi