Skocz do zawartości

Co dalej z Buttonarium Polska?


Rekomendowane odpowiedzi

Stronę Buttonarium Polska prowadzę od blisko 20 lat, inwestując w nią głównie swój czas, wiedzę, no i oczywiście przede wszystkim prywatne pieniądze. Chciałbym abyście wiedzieli, że za stroną Buttonarium Polska nie stoi żadna instytucja, redakcja, gazeta, firma, czy co tam jeszcze. Jest to od początku do końca PRYWATNA strona kolekcjonerska i nie chwaląc się, jest to chyba jedyna tego typu strona w Polsce, która istnieje nieprzerwanie od aż tylu lat. Co prawda były pewne próby stworzenia innych, podobnych (konkurencyjnych) stron, ale upadały one po najwyżej 2-3 latach istnienia.

Na prowadzenie i rozwijanie strony nie otrzymuję żadnych dotacji, czy jakiegokolwiek regularnego wsparcia finansowego. Dla porządku muszę wspomnieć, że 6 lat temu kilkanaście osób z całej Polski pomogło mi finansowo w gruntownej modernizacji strony. Niestety nie obyło się bez małej porażki, pewna firma z Lublina wzięła ode mnie pieniądze za ową modernizację, a później nie wywiązała się ze zobowiązań. Skończyło się na tym, że musiałem sięgnąć do własnej kieszeni i jeszcze raz zamówić modernizację strony. Obecnie współpracuję ze sprawdzoną i bardzo rzetelną firmą z Torunia (GORĄCO POLECAM).

Po tylu latach istnienia Buttonarium Polska, moja strona jest całkiem dobrze rozpoznawalna, o czym mogłem niejednokrotnie się przekonać. Ilekroć spotkałem w terenie" jakiegoś miłośnika historii" ;), okazywało się, że doskonale ją zna. Niektórzy nie wierzyli, że to jest moja prywatna inicjatywa. Dość często ludzie piszą do mnie maile rozpoczynając od słów: Droga Redakcjo ...", albo czy u Was w Redakcji ..." itp., nie mając świadomości, że prowadzę stronę jednoosobowo i jest to tylko moje hobby.

Całkiem niedawno, wspólnie z żoną założyliśmy fundację Kenya asante sana Polska i pomagamy biednym dzieciom w kenijskiej wiosce Mwabungu. Oboje jesteśmy nadal czynni zawodowo, a działalność na rzecz fundacji realizujemy w swoim wolnym czasie. Prowadzimy w Internecie stronę www.pomagamywkenii.org.pl, na której opisujemy nasze działania – zapraszam do lektury.

TERAZ CZAS NA PROŚBĘ
Po blisko 20 latach prowadzenia strony o guzikach za free" postanowiłem poprosić jej użytkowników o wsparcie finansowe dla swoich działań fundacyjnych. W związku z tym założyłem w Internecie zrzutkę pod adresem www.zrzutka.pl/buttonarium i chciałbym zebrać 10.000 złotych. Patrząc na miesięczne statystyki strony, to wychodzi poniżej 10 złotych na użytkownika.
Pieniądze, które zostaną zebrane dzięki „zrzutce”, będą w całości przeznaczone na działalność statutową naszej Fundacji. Zrzutka jest zorganizowana pod szyldem Fundacji i pozyskane środki nie trafią do mojej prywatnej kieszeni. Nawiasem mówiąc bardzo dużo prywatnych pieniędzy przeznaczyłem już na pomoc w „naszej” kenijskiej wiosce Mwabungu.
Prośba do wszystkich, który korzystali i chcą nadal korzystać ze strony Buttonarium Polska - pomóżcie zebrać nam te 10.000 złotych, które będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom w Afryce. O tym czego im potrzeba i co staram się im zapewnić możecie przeczytać na stronie www.pomagamywkenii.org.pl w zakładce „Jak pomagamy”.

CO DALEJ ZE STRONĄ
Jeśli uda się zebrać te 10.000 złotych, to strona będzie dalej rozwijana. Mam doskonały pomysł na rozszerzenie funkcjonalności strony, ale na razie nie chcę zdradzać planów. Jeśli nie uda się zebrać tej kwoty, to rozważę sprzedaż strony, może znajdzie się jakiś chętny, który kupi ją ode mnie, a następnie zajmie się nią w przyszłości. Przyznam, że bardzo nie chciałbym sprzedawać strony, gdyż jestem z nią emocjonalnie związany, co gwarantuje jakość jej funkcjonowania. Jednak w obliczu biedy i ludzkiego cierpienia zrobię wszystko aby pozyskać pieniądze na pomoc moim fundacyjnym podopiecznym.

pozdrawiam
dr inż. Robert Wł. Bauer - rwb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam dobre wieści i chciałem się z Wami nimi podzielić.
Strona będzie nadal istniała i nawet będzie rozwijana. Znalazła się osoba, która to wszystko gwarantuje. Niedługo powinno pojawić się trochę nowych guzików na stronie - muszę się odkopać ze sporych zaległości.

Spadł mi kamień z serca.

Przy okazji chciałem podziękować kilku osobom, które mnie wsparły dobrym słowem i utwierdziły w przekonaniu, że Buttonarium powinno dalej istnieć i powinno się rozwijać.

Nadal proszę wszystkich użytkowników strony, że jeśli podoba się Wam Buttonarium, jest dla Was użyteczne, pomaga Wam w identyfikacji Waszych zbiorów, to odżałujcie od czasu do czasu te parę złotych i wesprzyjcie Fundację w pracę której jestem zaangażowany.
http://pomagamywkenii.org.pl/7

Ps. Przepraszam Adminów, za tą reklamę - mam nadzieję, że tym razem mi wybaczycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie