Skocz do zawartości

Deus XP - Jaki zestaw?


hawk21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Nie zadaję pytań jaki wykrywacz kupić..bo wybór raczej padnie na deusa XP...Pytanie do użytkowników tego sprzetu...jest sporo konfiguracji i zestawów..Na pewno chce kupić używkę z panelem LCD..Na co zwracac uwagę? jaka wersję wybrać, ? myślałem o słuchawkach bezprzewodowych..
Sprzet ukierunkowany na drobnicę.
Nie jest to mój pierwszy wykrywacz..wczesniej był Fisher CZ-7a , mam Tesoro, mam Minelaba SE...
Jak w tym modelu wygląda namierzanie cewką celu?
Proszę o opinie bez złośliwości.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za konkretną odpowiedź. Dużo mi wyjaśniła..dopytam jeszcze..nawet jak kupię używany zestaw z panelem ale bez słuchawek to rozumiem, że można dokupic słuchawki bezprzewodowe do niego ?

i jak to jest z tymi akumulatorami do cewki? podobno kłopotliwa wymiana z tego co czytałem?
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie..Jezlei kupię zestaw np. bez panaela to rozumiem że mogę później dokupić osobno panel do każdej wersji? Widziałem też że sa różne wersje słuchawek bezprzewodowych np. WS 4 czy WS5. Czym się różnią? Czy jest wyczuwalne opoznienie sygnału?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj na stronach producenta, ja tego nie wiem. Kupiłem nowy i nie wnikam :)

Wymiana akumulatora - zakładam, że 5 lat minimum podziała, przy starannym przechowywaniu. Ale od leżenia te urządzenia się nie rozładowują, tyle że trzeba składować je naładowane.

WS4 a WS5 - różnice konstrukcyjne widoczne gołym okiem. Działanie takie samo.

Kompletowanie różnych sond - paneli - tu by uważał, bo podstawą jest wersja oprogramowania. Oczywiście możesz dokupować po czasie, ale zwróć uwagę na wersję softu. Jak będziesz kupował używki może okazać się, że coś ma starą wersję, albo jest w różnych wersjach i potencjalnie może nie być ze sobą kompatybilne. Zasad kompatybilności nie znam - szukaj na stronach producenta albo pytaj innych. Może przesadzam, ale wolę być ostrożny.

Polecam soft v.3.2 - stabilny, wygrzany". Najnowszy jest chyba 4.1, ale podobno wciąż niedopracowany. Po 3.2 była 4.0 i zaraz 4.1. W zasadzie każdy mało używany" Deus, nie starszy niż 3-4 lata, powinien mieć na pokładzie v.3.2.

Wyczuwalne opóźnienie? :) Nigdy w życiu. To działa doskonale.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dzięki..sporo już wiem.. prócz jednego..
Co bardziej się opłaca :
1) kupić używkę w zestawie lite - tj. bez panela ale ze słuchawkami WS 4 lub WS5... kiedys dokupic panel..lub nie.
2) kupić zestaw z panelem ale bez słuchawek bezprzewodowych i później dokupić obowiązkowo np. słuchawki WS4 ?

Cięzko jakoś mi wyobrazic sobie sprzet bez panela..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel jest 2x droższy od słuchawek, więc zależy od oferty i środków jakimi dysponujesz. Kieruj się ofertą i tym czy budzi ona zaufanie.
Docelowo w krótkim czasie nastaw się na skompletowanie całości. Bez dedykowanych słuchawek to połowa zabawy. A bez panelu RC to kastrat.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. Tak myślałem że trzeba kupić całość. Na początek jednak chyba poszukam zestawu z panelem a za jakiś czas w miarę szybki dokupię słuchawki. Rozumiem że Panel jest tylko jednego typu ? Nie ma nowszych i starszych jak rozumiem..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że wszystkie trzy komponenty (pilot, cewka, słuchawki) muszą mieć identyczną wersję oprogramowania wbudowanego (firmware).
Oczywiście możliwa jest jego aktualizacja, ale to zawsze jakaś zabawa i coś może pójść nie tak.
Dlatego celowałbym w aukcje z elementami w wersji 3.2 - i to wgranej fabrycznie - nie dość, że stabilnej i długo obecnej na rynku, to gwarantującej (jeśli znajdowała się fabrycznie), że wykrywacz nie jest bardzo stary (co mogłoby oznaczać rychłą konieczność wymiany akumulatorów).
Od wersji 4.0 doszły nowe sondy wysokoczęstotliwościowe, które nie gadają ze starszymi wersjami <4. Ale na taką sondę raczej na pewno nie trafisz.
Hardware w pilocie jest raczej bez zmian. Nic nie piszą o tym, żeby np. nie dało się aktualizować wersji 2 do 3.2, a 3.2 dalej do 4.x.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem...Z panelem, słuchawkami WS4...jedyne co to cewka 22 ale zawsze moge dokupic 28. Soft 3.2, bardzo zadbany sprzęt. Cena 3000 PLN. Teraz czekam na sezon pożniwowy:) Dziękuję za wskazówki. Pomogły mi w doborze..Gdybym miał jakies pytania techniczne to pozwolę sobie na kontakt.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No to gratulacje! Teraz trzeba będzie go opanować.
Sonda 9 bardzo dobra, powiadają, że nawet lepsza niż 11". Ergonomicznie najlepsze wyważenie, lepsza dokładność, większa poręczność (łatwiej nią operować między przeszkodami czy np. w dołku). Opanuj Deusa na tej sondzie, a o większej myśl dopiero gdy będziesz miał konkretne doświadczenia.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie