Skocz do zawartości

Pole rażenia" cewki eliptycznej DD


batoni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie do teoretyków (i praktyków w sumie też) odnośnie cewki eliptycznej DD (konkretnie mam Nel Thundera). Zauważyłem, że zasięg nie jest jednakowy na całej osi podłużnej cewki. Największy zasięg jest na środku, potem z przodu a najmniejszy z tyłu cewki. Czy tak powinno być czy może mam uszkodzoną cewkę?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem na pytanie: a skąd koncepcja, że powinno być tak samo? Ktoś ci powiedział? Może sprzedawca? W jakichś materiałach reklamowych wyczytałeś? Czy tez najbardziej prawdopodobne - jakiś kolejny głąb na YT film z pomiarami" zamieścił?
To chyba oczywiste, że w środku sondy natężenie pól jest największe. Szczególnie jeśli mówimy o kształcie dość skupionym a nie rozciągniętym tak, że jeden wymiar jest >> od drugiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powiedział, że zasięg powinien być jednakowy. Po prostu wydawało mi się, że moje poprzednie cewki DD (okrągłe) miały zasięg taki sam na całej długości średnicy...

Czyli to normalne, że na elipsie DD zasięg na osi podłużnej jest różny w różnych miejscach cewki?

Dzięki Kolego za pomoc!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie