Skocz do zawartości
  • 0
Autsajderr68

Stary rower Tornado Markenrad

Pytanie

• 0

Witam, kolegów... Mam możliwość kupienia starego roweru, na tabliczce z główki ramy jest mosiężny emblemat prawie taki sam jak na foto ( ten po prawej ), tylko cały mosiężny bez śladu lakieru i wygląda zdecydowanie starzej niż ten obok. Niestety zdjęć roweru nie mam aktualnie. Jest to damka 28', typowa jak przedwojenna, z podwójną wygiętą ramą, z pozostałością lakieru barwy czerwonawej lub różowawej ze szparunkami.Felgi też tego samego koloru. Hamulec ręczny przedni prętowy. Przednia piasta Willmana ( lub Wippmanna ? ) Tylna piasta wtórna od innego roweru. Dylemat mój polega na tym, że nie jestem pewien czy to rower przedwojenny,choć na taki wygląda, a taki chciałbym zakupić w tym przypadku.
Spotkaliście się z taką firmą i macie jakiekolwiek informacje na jej temat ? Przeszukałem internet, obejrzałem setki tabliczek i rowerów, ale poza tym jednym jedynym zamieszczonym zdjęciem nic kompletnie nie ma na temat Tornado. Oczywiście,po wbiciu w googla hasła Tornado " wywala dziesiątki zdjęć rowerów przeważnie z ostatnich 60 - ciu lat, ale ani jeden nie jest nawet zbliżony do tego mojego ". Przed wojną była firma Tornado, która wypuściła kilka motocykli i w jednym jedynym artykule niemieckim w necie padło zdanie, że na początku wypuszczali też rowery... Ale czy takie właśnie...? Wiecie coś na temat Tornado Markenrad ? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Jesli chcesz zaoszczedzic na transporcie publicznym i cieszyc sie dlugo zdrowiem kup. Jazda rowerem krzepi. Jesli zarobic to nic z tego. Tornado nie ma nic wspolnego z Tornedo z bydgoszczy i jest dobrze powojenne wiec nadaje sie na forum PTTK a nie odkrywcy :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi