Skocz do zawartości
  • 0

zakrzywiona maczeta / tasak


april_86

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

to już któraś opinia z kolei, że ostrze służy do obcinania gałęzi. Moje pierwsze skojarzenie to zarzynanie zwierząt ale gdzieś w głębi liczyłem na militarne przeznaczenie ehhh.... Tak czy inaczej zachowam w kolekcji bo budzi respekt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This 'tasak' is probably Italian, possibly Slovenian or Croatian - the pattern is from the Venice region (which is close to both Slovenia and Croatia).... In Italian it is called a 'roncola' (plural 'roncole') - those with a second blade at the back are called 'pennato' (plural 'pennati')

I have not found any details of 'billhooks' from Poland, yet all the neighbouring countries have many regional patterns....

You will find more information on my website: www.billhooks.co.uk or at Billhooks Junkies on Facebook...

Apologies for answering in English, I do not know Polish...

Google translates to:

Ten „tasak” jest prawdopodobnie włoski, prawdopodobnie słoweński lub chorwacki - wzór pochodzi z regionu Wenecji (który jest zbliżony zarówno do Słowenii, jak i Chorwacji)… W języku włoskim nazywa się go „roncola” (liczba mnoga „roncole”) - te z drugim ostrzem z tyłu nazywane są „pennato” (w liczbie mnogiej „pennati”)

Nie znalazłem żadnych szczegółów na temat „haczyków” z Polski, ale wszystkie sąsiednie kraje mają wiele regionalnych wzorów…

Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie internetowej: www.billhooks.co.uk lub w Billhooks Junkies na Facebooku ...

Przepraszamy za odpowiedź w języku angielskim, nie znam polskiego ...3366334_1306_roncola_.jpg&w=650&nu=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie