Skocz do zawartości

Guzik cyfra 3


Rekomendowane odpowiedzi

W skład armii Napoleona wchodziło wiele nacji, a akurat w Gdańsku chyba szybciej można by wymienić tych, których tam nie było. W styczniu 1813 wielu niedobitków z wyprawy na Rosję właśnie tam szukało bezpiecznego miejsca. Teoretycznie mógł się tam znaleźć przedstawiciel praktycznie każdego oddziału Wielkiej Armii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję się posiekać, że to guzik z lat 1806 – 1815. Z Buttonarium jest tak, że przy takiej ilości guzików trafiają się błędy i nie bierz tam wszystkiego za pewnik. Postaram się dać znać o tym błędzie właścicielowi strony. W linku, który zapodałeś jest mowa, ze guzik występuje z książce Fallou na stronie 126 i faktycznie są tam w dwóch rzędach szwajcarskie guziki. W pierwszym są z lat 1806 – 1815, a w drugim z lat 1816 – 30. Prawdopodobnie ktoś spojrzał na opis pod drugim rzędem i wsadził babola na Buttonarium. Jak nie wierzysz to sam zerknij na stronę 126. Z tych rysunków, różnią się jedynie wielkością cyfry. Te wcześniejsze jak twój, mają cyfrę większą, niż te późniejsze z lat 1816-30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że całe zdanie w opisie na Buttonarium jest bez sensu ; Przeznaczenie i datowanie
Guzik należał do żołnierza 3 pułku piechoty szwajcarskiej, który wchodził w skład Wielkiej Armii Napoleona Bonaparte i pochodzi z lat 1816-1830. Guzik występuje z książce Fallou na stronie 126." Jak guzik mógł należeć do żołnierza Napoleona Bonaparte i jednocześnie pochodzić z lat 1816 -30 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie