Skocz do zawartości

Studnia wśród okopów


yanko222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio znalazlem w małym lasku dwie ziemianki niemieckie z 1wś jakies 30metrow dalej jest stara studnia glebokosc ok 5metrow a na dnie smieci.czyscil ktos takie studnie?bo mam taki zamiar jak sie ociepli,czekam na jakies info pozdrawiam Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja kiedyś czyściłem 2 stare studnie dworskie magnesem neodymowym . Niestety szału nie było . Efektem było 3 wiadra , bańska na mleko. Ale myślę że wina leżała w tym że fanty mogły być w warstwie mułu i szlamu więc poza zasięgem magnesu. Gdyby wybrał szlam i ziemie może by coś wyciągnoł ciekawego. Ale do tak starych studni lepiej nie włazić to zbyt niebezpieczne pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem tam w lato to udało się zajrzeć do tej studni nie jest głęboka bez wody, na dnie były śmieci jakieś drewno itp.posiadam liny szelki i drabine sznurową i kilku kompanów...i właśnie chce się dowiedzieć czy to w miare bezpieczne tam zejść...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką studnię widzę po raz pierwszy. Jeśli są betonowe kręgi to pół biedy jednakże często te kręgi z samego dołu są popękane przez napór i ciężar tych z góry. Nie chce zle tutaj wróżyć ale gdy zaczniecie kopać i wybierać szlam i muł nie wiadomo jak to wszystko się zachowa. Ale do odważnych świat należy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yanko222 - mój tata całe życie kopał studnie. O tlen się nie martw. Najgłębszą studnie jaką wykopał ( bez kręgów w samej glinie) to chyba na 27 kręgów w tym każdy krąg miał jakieś 60 cm. Także i na 15 -to metrowej studni powierza Ci nie zabraknie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie