Skocz do zawartości

Poznań fort 8 a zagrozony?


wojtuś

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z mocno kontrowersyjnym projektem zbudowania linii tramwajowej na os kopernika ,są niestety według mnie powody do niepokoju o los fortu 8a wraz z jego otuliną ochronną .
Linia ma przebiegać na zapolu fortu wg mnie obcinając obszar ochrony wraz z zielenią forteczną a co gorsze uniemożliwiajac wjazd do obiektu co skazywaloby go na egzystencjalną śmierć .
KONSULTACJE SPOŁECZNE 13 GRUDNIA GODZ 17 .Szkoła Podstawowa Galileusza 7 ( os Kopernika)
link do planów
http://www.projektcopernicus.pl/#ankieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
bardzo dobrze że budują linię,ludziom będzie się lepiej do pracy i do domu jezdzic,jak wytną trochę chaszczy koło opuszczonego fortu to tym lepiej,a przejazd przez tor zawsze można zrobić jeśli ktokolwiek by się tą ruiną chciał zaopiekować...nikt nie będzie zmieniać trasy potrzebnej linii dla ochrony Zielińska przy opuszczonej.ruinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skądżeś chłopie wyskoczył ale fanem fortyfikacji to na pewno nie jesteś.
Dla informacji ,fort jest zabytkiem wraz z otuliną czyli roślinnością forteczną - obecnie parkową.Jest to także w całości obszar objęty ochroną natura 2000.Obiekt ma wlaściciela który zabiega również o to aby w przyszlości fosa i czapa ziemna wyglądały bardziej cywilizowanie.
A co do tramwaju to nie forum tramwajarzy ani klakierów dziwnych pomysłów władz miejskich aczkolwiek pomysł dla fortu parku oznacza degradację.kto był na konsultacjach ten widział jak ludzie z osiedla Kopernika negatywnie opiniowali pomysł urzędników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu postu Czarka wnioskuję że nie wie on o czym pisze .Fort 8 a w Poznaniu znajduje się w zrewitalizowanym parku chętnie i masowo odwiedzanym przez okolicznych mieszkańców ,fort ma wlaściciela =jest tam serwis motocykli honda .I to od kilku lat a zatem nie jest to opuszczona ruina
To tyle celem wyjaśnienia jak jest .a nie jak się komuś wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przepraszam pisałem o poranku w pociągu dysponując jakimiś widać starymi fotkami z netu gdzie wydawał się opuszczony, co do torów tak jak pisałem, czasem musi stare ustąpić nowemu i trzeba się pogodzić że dojazd do osiedla będzie ważniejszy niż kawałek drzew koło fortu...haniebne jest jak wyburza się fort żeby zbudować centrum handlowe na przykład,ale wszystko trzeba wyważyć, jak hapsną troszkę parku żeby linię tramwajową zrobić nic bardzo złego się nie stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jtem absolutnie przeciw fortyfikacjom,ale musisz zrozumieć wszystkiego wszędzie się nie zachowa, czasem stare musi ustąpić nowemu i żeby ułatwić dojazd do osiedla z którego będą korzystać setki czy tysiące osób trzeba czasem poświęcić kilka drzew, czy jak piszeszotulinę" która mówiąc szczerze poza kilkoma amatorami roślinności fortecznej na dobrą sprawę nikomu nie jest potrzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto wpierw poczytać coś o fortyfikacjach i o ochronie krajobrazu fortecznego.Przejść się na miejsce ,zobaczyć a następnie czynić wpisy w temacie.Jest także jestem mieszkańcem Poznania a konkretnie Grunwaldu i to jest mój fyrtel i dlatego bedę walczył o to aby jednak to stare mądre zostało a nowe głupawe nie weszło.Te mantry o nowym co wypiera stare to jeszcze za komuny słyszałem no i niestety niektórym to wystarcza za wytłumaczenie wszystkiego ,obojetnie czy coś jest dobre i potrzebne czy tylko w interesie gromadki urzędasów chętnych na unijną kasę,Mi to nie wystarcza jak również większości mieszkańców którzy nie chcą tego dudniącego tramwaju pod swoimi oknami.Chcą natomiast godnie odpocząć po pracy ,cieszyć się parkiem i zielenią .Komunikacja funkcjonuje dobrze jest 5 linii autobusowych i dojazd w każdym kierunku.Obecna władza miasta wydumala sobie że wyciągnie z unii kasę rozkopie następne tereny miejskie na kilka lat ,działki skasuje sprzedając resztki deweloperom i w ten sposób zarobi.Dla nich zarobek a dla mieszkańców syf brud hałas zagrodzony i zdegradowany teren parku i odcięty od dojazdu fort ze zrujnowanym krajobrazem.To tyle ad vocem kilku amatorow roślinnośći.Niestety takich Czarków tez troche jest dlatego piszę i wyjaśniam jak jest,Brak ogólnej świadomości i zdemolowanie samorządów lokalnych przynosi takie skutki ,że ludziom można wcisnąć każdy kit aby tylko było nowe i przez chwilę ładne,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie czaję o co tu chodzi z tym lamentowaniem, nikt nie chce zrobić żadnej krzywdy fortowi, ładnie pięknie puszczą linię tramwajową skrajem parku, unia chce dać kasę miasto chce zrobić coś dla mieszkańców i to w mało uciążliwy sposób=skrajem PARKU daleko od fortu,to wg mnie należy się z tego cieszyć, ale u nas zawsze znajdą się (na szczęście jednostkowi) wojtusie którzy będą łzy wylewać że kilka drzewek ze skraju parku się zetnie (olaboga jaki to cudowny forteczny krajobraz będzie zniszczony) żeby polepszyć komunikację z czego skorzysta cała dzielnica,na szczęście nikt przy zdrowych zmysłach nie wstrzyma tej inwestycji z takiego powodu i wkrótce miasto zyska nową potrzebną linię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściem ( dla fortu) Czarek znów nie wie, a pisze.
Po pierwsze nie ma kasy z unii tylko pobożne życzenia urzędników że kiedyś będzie i da się zarobić.
Po drugie nie budują tramwaju a jest projekt do konsultacji.
Po trzecie nie chodzi o kilka drzewek a o zabytek i jego ochronę a także faktyczne potrzeby społeczne związane z tym rejonem miasta.
Być może ten wpis sprowokuje Czarka do kolejnych wywodów na temat przewagi nowego nad starym lub nieważności drzewek w parku lecz poza tym że człek chce koniecznie mieć ostatnie słowo to nic tu nie wnosi.
Do tych wpisów już się nie będę odnosił.Natomiast chętnie poczytam opinie osób zainteresowanych ochroną fortyfikacji, w szczególności tego rejonu którzy znają temat i teren .Może ktoś z poznańskich organizacji miłośników fortyfikacji ( albo niezrzeszony) lub ekologicznych .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się też nie chce już kłócić, ja tu argumentuję nad równowagą miedzy starym a nowym co odbija się od mojego oponenta jak od ściany,Kolega wojtuś zdziera sobie gardło wołając forty forty ponad wszystko,na co z kolei ja uszki zatykam, mamy 2 opinie, może jeszcze ktoś z Kolegów by się wypowiedział co sądzi w temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie