Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

pawel156

hełmy niemieckie

Recommended Posts

Witam zakupiłem kilka hełmów niemieckich dość w agonamlnym stanie lecz większość do odratowania poprzez renowację. Jak lepiej, wyczyścić i zostawić w oryginale ze znaczną ilością pęknięć, dziur, ubytków, wżer czy lepiej ładnie zalepić włóknem szklanym przelecieć szpachlą trysnąć farbą dać kalkomanie i może fasunki? Nie oszukując się wiadomo ze lepszym rozwiazaniem byłoby przywrócenie hełmowi dawnej świetności ale czy byłoby to opłacalne przy ewidentnej sprzedazy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie oszukując się wiadomo ze lepszym rozwiazaniem byłoby przywrócenie hełmowi dawnej świetności ale czy byłoby to opłacalne przy ewidentnej sprzedazy?"

Z dawną świetnością to będzie mało wspólnego,ale opłacalne będzie jak najbardziej.Przecież nabyte umiejętności(już same w sobie bezcenne) w naprawie nazi blacharki pozwolą ci w przyszłości zaoszczędzić pieniądza podczas łatania dziury w progu wartburga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobra a jak z pęknięciami? dwa hełmy mają pęknięcie od dołu do nitów, więc co z tym robić spawać? byleby nie uszkodzić mocniej tej blachy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Było już takich tematów multum na forum - http://odkrywca.pl/search/index.php?sq=he%B3m&ws=photo&id_forum=4&forum=on

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information