Jump to content

Wojna z islamistami #2


Recommended Posts

Stała komisja nadzoru służb specjalnych w federalnym parlamencie belgijskim czyli Comité R opublikowała coroczny raport...

W raporcie Comité R postuluje: pilną potrzebę porozumienia między policją a służbą bezpieczeństwa państwa".

Hospody pomyłuj Belhiu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Belgijskie ministerstwo obrony planuje ograniczyć liczbę żołnierzy patrolujących ulice Belgii z 1828 do 1250, następnie do 1089... bo związki zawodowe żołnierzy i nowy naczelny dowódca alarmują, że wojsko jest a granicy wytrzymałości".

Link to comment
Share on other sites

Czym zajmują się sądy we Francji?

W Nicei, tej Nicei od zamachu na promenadzie, pewna rodzina postanowiła nadać dziecku imiona powszechnie znanego we Francji dżihadysty, zamachowca ze skutera, terrorysty samotnego wilka, który w 2012 zamordował 7 osób i 6 ranił . Dziecko miało się nazywać Mohamed Nizar Merah. Zaniepokojone merostwo skierowało sprawę do sądu i sąd zabronił nadania tych imion w interesie dziecka, żeby nie było naznaczone na całe życie.

Link to comment
Share on other sites

Francja jak Wam wiadomo jest w stanie wyjątkowym i ów stan wyjątkowy w styczniu ma się skończyć a tu la menace est lourde" czyli zagrożenie jest groźne i rząd chce stan wyjątkowy przedłużyć.

Sprawa trafiła do Conseil d'État, jest to ostatnia instancja do której trafiają ustawy, cóś takiego jak nasz trybunał konstytucyjny ale niezupełnie i w Le Figaro" piszą, że są zastrzeżenia w Conseil d'État, co do stanu wyjątkowego przedłużenia u wiceprzewodniczącego tego gremium Jean-Marca Sauvé.

Jeden pod tym artykułem napisał:
Jest prośba, wynajmijcie temu wiceprzewodniczącemu mieszkanie w marsylskiej dzielnicy Nord i kiedy sobie pomieszka tam 2 lub 3 miesiące wtedy zmieni zdanie."

Link to comment
Share on other sites

W Hiszpanii aresztowano dwóch Marokańczyków, jednego w Madrycie, drugiego w katalońskim Roda de Ter. Obacwaj zajmowali się rekrutacją kandydatów do służby w szeregach sił zbrojnych islamskiego państwa.

W Hiszpanii od początku 2015 roku aresztowano 163 osób oskarżonych o dżihadyzm.

Link to comment
Share on other sites

W październiku aresztowano nauczyciela akademickiego z Nicei. Zatrzymano go, bo swoim samochodem podwoził na dworzec w Marsylii 3 nielegalnych migrantów z Erytrei i teraz stanie przed sądem z groźbą otrzymanie wyroku: 5 lat odsiadki i 30 tysięcy euro.

Na foto grupa wsparcia oskarżonego.

Link to comment
Share on other sites

Le Figaro wzięło się na analizę programów dwóch, którzy przeszli dalej po pierwszej turze prawyborów na francuskiej prawicy" i opisuje, co dzieli Fillon et Juppé. Mamy trzy tematy: bezpieczeństwo, islam i edukacja...

Link to comment
Share on other sites

Okazało się, że autor zamachu na stację metra Maelbeek Khalid El Bakraoui ma na koncie napad w włamaniem na muzeum van Buurenów w podbrukselskim Uccle/Ukkel. Ukradł dziesiątki płócien, Jamesa Ensora i Keesa Van Dongena wyceniane na 1,2 miliona euro. Belgijska policja federalna stworzyła specjalną grupę śledczą we współpracy z 3 firmami ubezpieczeniowymi, a mimo to sprawcy nie zostali aresztowani, dzieła przepadły. Przypuszczalnie zostały sprzedane, zdobyte w ten sposób fundusze sfinansowały zamachy.

Link to comment
Share on other sites

Dwóch autorów opublikowało książeczkę pod tytułem: Nos très chers Émirs..." - Nasi drodzy emirowie. Niewygodna prawda.

Okazuje się, że maleńki wahabicki Katar od lat korumpuje francuską klasę polityczną będąc dystrybutorem banknotów 500 euro, agencją turystyczną... dla uprzyjemniania życia dziesiątkom francuskich decydentów".

Link to comment
Share on other sites

Muzułmańskie stowarzyszenie Sanâbil zajmujące się pomocą więźniom muzułmanom jest na celowniku francuskiego ministra spraw wewnętrznych już od... 6 lat. Powód? Sanâbil jest skrzynką kontaktową dla dżihadystów. 23 listopada rada ministrów wydała zatwierdziła dekret o rozwiązaniu stowarzyszenia. Dlaczego dekretem a nie sądownie? We Francji obowiązuje stan wyjątkowy.

Link to comment
Share on other sites

We Francji liczne aresztowania, o których możecie przeczytać w naszej prasie. Terrorystom marzyło się dokonanie symultanicznego ataku już 1 grudnia. Lista potencjalnych celów jest bogata, od obiektów kultu chrześcijańskiego jak katedra w Strasburgu (patrz foto), paryska siedziba policji sądowej, jarmark bożonarodzeniowy na Champs-Élysées, Disneyland Paris, ogródki kawiarniane w XX dzielnicy, stacje metra...

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było, że tylko u nas w polityce ogień...

Grupa nazywająca siebie Assas Patriote, o których mówią przeciwnicy, że to ekstrema prawicowa, jacyś suwereniści, powitała banerem kandydata na francuskiego prezia: Witamy Ali Juppé wielkiego muftiego Bordeaux" i podpisała się Assas Patriote przeciwko ekstremistom centrystycznym"

Link to comment
Share on other sites

Media niemieckie poinformowały o zatrzymaniu funkcjonariusza wewnętrznej służby bezpieczeństwa podejrzanego o przygotowywanie islamistycznego zamachu terrorystycznego na siedzibę Urzędu Ochrony Konstytucji w Kolonii.

Der Spiegel i Die Welt poinformowały, że zatrzymany to: mężczyzna, Niemiec lat 51, który pod fałszywą tożsamością na czacie internetowym zajmował się islamską propagandą.
Link to comment
Share on other sites

Mamy kolejna zmianę wśród reguł rządzących światem pięknoduchów.

Antwerpski wymiar sprawiedliwości ma zamiar odebrać obywatelstwo szefowi Sha­ria4Belgium Fouadowi Belkacemowi, bo jest stałym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa publicznego".

Można odebrać obywatelstwo, można nie patrząc na zasady międzynarodowe zabraniające tworzenia bezpaństwowców.

Link to comment
Share on other sites

Od 1 grudnia we Francji obowiązuje nowa wersja rządowego systemu bezpieczeństwa do zwalczania wszelkich zagrożeń Vigipirate. Francja jest stałym celem ataków terrorystycznych i jest to zagrożenie permanentne, stąd nadzwyczajne uprawnienia służb bezpieczeństwa, mamy do czynienia z państwem stanu wyjątkowego, w którym jednym rozkazem można zamknąć drogi, metro, wstrzymać naukę w szkołach...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w Belgii 3 alarmy bombowe... ça fait beaucoup. Na przykład ogłoszono alarm bombowy w brukselskiej sali koncertowej Forest National/Vorst-Nationaal, w pobliskim supermarkecie Colruyt, wcześniej był alarm na Uniwersytecie Brukselskim.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information