Skocz do zawartości

Terlica kulbaki niemieckiej


Kriczer

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów na temat konserwacji drewna jest co prawda sporo, tylko interesuje mnie jak uelastycznić" terlicę w kulbace. Drewno zeschnięte na wiór, z tendencją do pękania ale bez korników i generalnie w stanie db +. Myślałem o pokoście tyle, że śmierdzi a kulbaka ma jeszcze trochę posłużyć. Ma ktoś pomysł jak doprowadzić ją do stanu, w którym drewno nie pęknie przy amortyzacji przedniego łęku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa to pęknięcia ławek, generalnie w niczym to nie przeszkadza ale chciałbym czymś je zalać". Co myślicie o wikolu + bardzo drobne trociny i taką papką zalepić ? Czy może jakiś inny klej do drewna który ładnie wypełni szczeliny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj z glikolem polietylenowym.

glikol polietylenowy zapobiega wypaczaniu drewna i powoduje, że drewno nie jest suche jak wiór lecz nabiera wilgotności", może stanie się też elastyczne. Jest nieco tłusty w dotyku więc nie wiem czy cię to satysfakcjonuje

ponoć konserwuje się tym skórę i nabiera ona elastyczności


jak nie wyjdzie to zawsze możesz proces odwrócić i wyprzeć jakoś glikol z drewna (podejrzewam ze mocząc w jakimś rozpuszczalniku, np acetonie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie