Skocz do zawartości

10 gr Królestwo Polskie


epitojatek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
data nie jest niedobita, tylko to tzw. przesunięcie stempla w wyniku czego końcówka daty jest wyrzucona" poza krążek monety. G" może być wynikiem zapchanego stempla lub po prostu miejscowego wytarcia.
Napisano
na jakiej podstawie stwierdzasz, że pęknięcie jest mennicze, masz wehikuł czasu ?? i skoro wiesz,że to wady mennicze to, po co o to pytasz ???
Napisano
Mennicze w " Zadałem pytanie o pomoc w ustaleniu daty bicia monety a niepowstania pęknięcia. Jeśli chodzi o samo pęknięcie to stwierdzić to można po stanie patyny która nie odbiega od tej na całej monecie
Napisano
sqr Data nie wyleciała poza krążek tylko jest na krążku ale niestety zniszczona co widać przez jej resztki , tak samo z literką G. Ocenianie monety wykopka ziemniaka" który przez lata był kiereszowany w polu w trakcie orek oraz traktowany przez kwasy i zasady ziemne do stanu stempla mija się z jakimkolwiek celem. ocenianie stempla w większości przypadków dotyczy monet szufladowych a nie ziemniaków w tak kiepskim stanie. No chyba że moneta z ziemi jest naprawdę w ładnym stanie technicznym to wtedy tak można wnioskować o stanie stempla , ale nie w tym przypadku.
Napisano
Przesunięcie stempla jest, ale nieczytelność wynika również z pokiereszowania. Sqr napisał chyba wszystko.
Napisano
Panowie. Z wielkim szacunkiem dla Was i Waszej wiedzy, ta dyskusja jest nie na temat. Nikt nie twierdzi.że jest to moneta w stanie menniczym. Pytanie brzmiało jaki to rocznik 1830 czy 1831. Może umiecie to stwierdzić po biciu, orle, literach itd. bo końcówka daty oraz część monety w której znajduje się literka G jest niedobita ( być może z winy uszkodzonego lub zapchanego stempla.)

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie