Skocz do zawartości

poszukuje danych o poległych niemieckich żołnierzach


mmiron

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja o której pisze hipolit-04 ( ekschumacja niemców w 39)nie była odosobniona .Tak samo było w Krasnej k/ Stąporkowa gdzie zimą niemcy ekchumowali swoich którzy zgineli w bitwie. Na miejscu były rodziny poległych , są relacje świadków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbujmy inaczej w miejscowości gołasze górki była pierwsza linia obrony a całe zaplecze było zlokalizowane w lesie miedzy wioskami Tybory Uszyńskie a Tybory Olszewo co widać na zdjęciu (szereg okopów po czołgach i wozach bojowych . Morze nazwy tych wiosek są gdzieś wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
nie wiem czy wątek jeszcze aktualny - dawno tu nie zaglądałem - ja szukając danych poległych z pierwszej wojny światowej kontaktowałem się z Volksbundem bezpośrednio - skutek mizerny ale odpowiedzieli. Wiem że teraz rozpoczęli nowy projekt więc spróbuj ponownie.Pani Iza Gruszka rozumie po polsku więc nie trzeba tłumacza. Co do archiwów to mają sporo pozyskanych z Jarosławia z Rosji aczkolwiek z nami nie chcą się dzielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie