Skocz do zawartości

5 kopiejek E.M


horzak

Rekomendowane odpowiedzi

Viator, zawsze byłem przekonany, że Twoje wypowiedzi są nieco bardziej konstruktywne. Dobrze jednak wiedzieć na przyszłość.

Przy okazji lekcja wyciągnięta, nadtlenek, szczególnie ten 3%, nabiera mocy w obecności oliwy/oliwki. Bez niej nie byłoby żadnej mocy.

Nie jestem sceptykiem względem oliwy z oliwek, czy innych olejów, ale grynszpanu to nie rozpuszcza, jedynie zmiękcza strukturę powstałą z piasku i części spławialnych wkomponowanych w tlenki pokrywające monetę. Poza tym jak już wspomniałem kiedyś, Viator zapewne się doczytał, że oliwa z oliwek ma odczyn kwaśny. Chyba, że cały czas piszemy o oliwce dla dzieci. Każdy może sobie marynować monety w czym tam lubi.

Wracajac do tematu to przyznaję, że efekt wyszedł rewelacyjny, jednak nadal twierdzę, że więcej w tym udziału nadtlenku niż oliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie,to napewno nie jest efekt ingerencji oliwka i woda utlenioną,jak dla mnie to ewidentna elektroliza,ale moze sie myle...ani oliwa,ani woda utleniona nie usunela by calkiem patyny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrV
A co tu konserwatywnie można było dodać? Kolega się pochwalił, uzyskał dobry efekt i już.
Byłem przekonany po Twoich wypowiedziach, że jesteś sceptyczny wobec oliwki. Zresztą ja też uważam, że nie zawsze ona zadziała, ale do osadów jest niezła. Kwaśny odczyn (jednak raczej lekko w porównaniu z innymi specyfikami) to nic w porównaniu z kwaskiem cytrynowym itp.
Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam. Nie było to moim celem. Tak sobie tylko pomyślałem, że skoro to nie forum przedsiębiorców pogrzebowych, to warto się pochylić nad sukcesem kolegi i się udało. A Twój ostatni komentarz wg mnie jest bardzo trafny i cenny dla kolegów, którzy zaczynają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie