Skocz do zawartości

5 groszy polskich


kerim33

Rekomendowane odpowiedzi

5 groszy polskich 1822 ...
grafika w googlu dużo pokazuje

http://www.google.pl/search?q=5+groszy+polskich+1822&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI-oDd_OaSyQIVgodyCh1MEQa0&biw=1252&bih=580
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerim33... w sumie też muszę przyznać, że nie bardzo wiem o co tak konkretnie tobie chodzi...

najprostsza metoda, ta którą ci podał sqr - gogle, porównanie z innymi i samemu wyciągnięcie wniosków.
Nie przypominam sobie, aby na Forum byli rzeczoznawcy numizmatyczni bądź też specjaliści numizmatyczni z dyplomem - aby na podstawie zdjęć byli w stanie jednoznacznie określić/ocenić stan/klasę monety.
Takie rzeczy to tylko organoleptycznie się robi - na Forum to można sobie bajki o tej monecie pisać.

Jeżeli konkretnie chcesz - proszę:

- ocena monety: częściowo wytarty rysunek na awersie i rewersie, gruba patyna miejscami odpadająca.
- klasa: ziemniak
- stan: dość przyzwoity jak na ziemniaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kerim33 jesteś łagodnie mówiąc(nie wiedzieć czemu) upierdliwy. Chcesz znać stan monety, to zainteresuj się tym bardziej. Są podmioty, które tobie pomogą. Znajdziesz je bez problemu w necie.

kerim33 (25 / 14) 2015-11-15 17:55:28- fajnie by było abyś sam zastosował się do tego o co oskarżyłeś( niesłusznie zresztą) kolegę sgr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem jak to stwierdziłeś upierdliwy". Nikogo nie zmuszam aby odpisywał na moje posty, ale jak już ktoś to robi z radą żebym poszukał sobie info na google, albo na forum to moim zdaniem jest to tyko strata Jego i mojego czasu. Zapewniam, że najpierw sam staram się uzyskać potrzebne mi informację.Niestety jestem mało zapoznany z tą tematykę dlatego szukam odpowiedzi tutaj.
A branie udziału w dyskusji w wątku, który sam zacząłem nie uważam za nabijanie liczby postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie, toż to kolega tyfus napisał, cyt:
Nie przypominam sobie, aby na Forum byli rzeczoznawcy numizmatyczni bądź też specjaliści numizmatyczni z dyplomem..."

http://www.google.pl/search?q=us%C5%82ugi+numizmatyczne,+okre%C5%9Blanie+stanu+monet,+Grading&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=7AtKVtnjKaT5ywOZnYn4Dg#q=numizmatyka%2C+okre%C5%9Blenie+stanu+monety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie