Skocz do zawartości

Lwów


Pit_100

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planuje wybrać się ze znajomymi na weekend do Lwowa. Co nieco już czytałem, ale informacje są sprzed pewnego czasu. Mam pytanie odnosnie giełd staroci. Interesuje mnie militarka, jakieś stare książki, monety. Powiedzcie coś na temat bazaru przy operze i stadionie torpedo. Jakie są ceny i czy coś ciekawego można tam kupić? Jak wyglada sprawa ewentualnego przewozu przez granice i jakie przejście polecacie żeby nie stać w długich kolejkach. Ruszamy z północy Polski przez Warszawę. Czy tamtejsza milicja czesto jeszcze zatrzymuje samochody na polskich tablicach i wymusza łapówki? Z góry dziekuje za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, coś w rodzaju targu bukinistycznego jest za Cerkwią Uspieńską, na skrzyżowaniu Ruskiej i Podwalnej. Głównie książki, ale są też inne drobiazgi, stare gazety, monetki też się trafiają.

W obrębie starego miasta, za jednym z kościołów, jest jeszcze jeden mały bazarek, z charakterystycznymi biało-niebieskimi brezentowymi namiotami. Są tam stoiska typu cepelia, ale też trochę staroci. Niestety ulicy za cholerę sobie nie przypomnę, ale na pewno tam traficie.

Co do cen i asortymentu, ogólnie słabo.

Ja zawsze jeździłem przez Rawę Ruską autobusem. Granica to około 2 godzin. Samochodem skusiłem się raz: staliśmy 12 godzin po czym zostaliśmy odprawieni abarot w polszu", samochód bowiem był zarejestrowany na ojca kolegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie