Skocz do zawartości
  • 0

Płaszcz i spodnie wojskowe


manierka

Pytanie

Witam i pozdrawiam. Mam do identyfikacji taki oto mund, który podobno należał do komendanta MO zaraz po wojnie został podobno zastrzelony. Nie znam się w tym temacie a jest to dar dla muzeum i poproszono mnie o pomoc w ustaleniu dokładnie co to jest. Chodzi mi dokładnie o wzory itp. Płaszcz jak na moje polski guziki płaszczowe-orły z koroną bez sygnatur ale na pagonach bez korony. Co do spodni to wyglądają na USA lotnicze na co wskazuje napis jest też metka proszę was o jak najdokładniej można określenie bo to szczyty cel. Dodam że ma trafić na ekspozycję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam. Mam do identyfikacji taki oto mund, który podobno należał do komendanta MO zaraz po wojnie został podobno zastrzelony. Nie znam się w tym temacie a jest to dar dla muzeum i poproszono mnie o pomoc w ustaleniu dokładnie co to jest. Chodzi mi dokładnie o wzory itp. Płaszcz jak na moje polski guziki płaszczowe-orły z koroną bez sygnatur ale na pagonach bez korony. Co do spodni to wyglądają na USA lotnicze na co wskazuje napis jest też metka proszę was o jak najdokładniej można określenie bo to szczyty cel. Dodam że ma trafić na ekspozycję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to przerobiony szynel Organisation Todt, a nie SA. Świadczy o tym jednoznacznie kolor i materiał podszewki. Jeśli miałby to być szynel SA - to gdzieś wewnątrz, w okolicach wewnętrznej kieszeni, powinna być metka RZM. Albo ślady po niej, jeśli została wypruta. Z kolei szynel Organisation Todt - powinien mieć na podszewce stempel tuszowy, prostokątny, z napisem Org.Todt". Może być niewidoczny oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że nie jestem żadnym ekspertem tylko tłumaczę to co wygooglowalem:

Jak już to zostało wspomniane to są lotnicze spodnie które zostały zaprezentowane z 1943r a do "użytku weszły około 1944r.
Numer specyfikacji 3177 oznacza, że spodnie są bawełniane koloru oliwkowego. Podszewka jest z wełny alpaki. Mają 3 kieszenie na nogach i dwie na biodrach. Dodatkowo na szwie na biodrach posiadają otwarcie "fałszywą kieszeń z każdej strony.
Szyte były tak aby pod spodem zmieścić, np: mundur.
W komplecie ze spodniami były szelki.

Kod 8300 był popularny dla wszystkich spodni lotniczych AAF"

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie