Skocz do zawartości

Strzelnice i kluby strzeleckie na wsiach


luk2030

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas poszukiwań informacji o historii wsi na mapach oraz zdjęciach nie znalazłem informacji na temat informacji strzelnicy, lecz są pozostałości nasypów oraz kulochwytu oraz z relacji ustnych wiem że była przed 2 wojną światową ale nie wiadomo kiedy była wykonana. Czy jeżeli był taki obiekt to były przed budową wykonywane plany lub szkice jak dokładnie ma być zbudowane?
Po 1 wojnie wieś należała do Niemiec (Netzekreis) do granicy z Polską było ok. 1,5 km na wprost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne trzeba by poszukać w niemieckich źródłach, może jakaś organizacja paramilitarna prężnie działała" ?
PS Przy mojej szkole średniej na ten przykład funkcjonowała strzelnica, nieduża, na 50 metrów maks, ale z podstawową infrastrukturą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckich archiwach to na pewno bo do 1945 był to teren niemiecki tylko niewiem jak zapisać zapytanie do archiwum, mają dużo różnych innych dokumentów z tego obszaru lecz o strzelnicy nic nie było. Od 1 osoby która mieszka od wojny dowiedziałem się że strzelnica miała na kulochwycie daszek, co kilka metrów poprzeczny rów na tarcze po 2 stronach wały ochronne (został 1 ) i nazywało się stowarzyszenie Schutc Gilge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie