Skocz do zawartości

Szlak bojowy dziadka


lukcio14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam problem z uzyskaniem informacji o szlaku bojowym mojego dziadka. Pisałem do CAW ale nic nie nie mają na temat mojego dziadka.Posiadam takie informacje Kazimierz Dziurkiewicz urodzony 28 listopada 1926 roku na terenie Ukrainy, tam także został wcielony do działań II wojny światowej.W 1969 roku otrzymał medal za udział w walkach o Berlin. Dziwi mnie to, że w 1969 roku otrzymał medal, a w CAW nie ma informacji o nim. Może ktoś wie gdzie szukać informacji. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam wszystkich. Zrobiłem jak jeden z kolegów mi polecił i napisałem do (ZBoWiD) urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem odpowiedz w postaci kopi teczki mojego dziadka. Teczka jest bardzo skąpa, a życiorys nie spójny z tym co wiem.Jest w nim to, iż dziadek służył w 2 samodzielnym batalionie miotaczy ognia.Dziadek pisze także tam, że został powołany w 1944 roku. Jest także potwierdzenie z WKU Lubin o służbie w wojsku Polskim. Moje pytanie brzmi tak czy jest możliwość uzyskania więcej informacji o szlaku bojowym dziadka np., z WKU lub archiwum państwowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam wszystkich. Po długim poszukiwaniu informacji o dziadku dowiedziałem się iż służył w drugim samodzielnym batalionie miotaczy ognia. Moje pytanie brzmi następująco. Może ktoś z obecnych na forum posiada jakieś listy z nazwiskami tego batalionu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie