Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy była współpraca z UB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,mam taką sprawę Jak sprawdzić czy dana osoba była współpracownikiem UB ,współpraca była podjęta (prawdopodobnie )bardzo dawno temu, jeszcze czasy wojenne 1944 lub 1945 rok ,Osoba ta nie żyje i ciężko będzie udowodnić mi pokrewieństwo (choć było) .Niestety doszły nas takie informacje że był Kapusiem",choć przeszłość wojenna w AK .Smutna misja a chciałbym to wyjaśnić .Od czego mam zacząć ,czy jest to możliwe ? Proszę o jakieś nakierowanie jak działać w tej sprawie .Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Najprościej napisać pismo do właściwego miejscowo oddziału IPN z prośbą o przeprowadzenie kwerendy . Napisz, że spisujesz historię rodziny i szukasz wszelkich śladów po takiej to a takiej osobie ( musisz wykazać pokrewieństwo) i czekaj na odpowiedź , albo znajdź osobę, która prowadzi badania w IPN już i poproś ją o pomoc - jeżeli sprawa dotyczy osoby związanej z AK i powojennym podziemiem napisz do mnie na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie