Jump to content

Krótkofalówki


Einherjer

Recommended Posts

Witam,w tej cenie będziesz miał motorolę PMR,zasięg maksymalny w sprzyjających warunkach do 6 km,dwa wymienne aku z możliwością zastąpienia bateriami r3,wykonanie przyzwoite -mamy na stanie obecnie wersje extreme i xtk446 te w w podanym linku również doskonale spełnią swoje zadanie,chętnie odpowiem na szczegóły dotyczące tego rodzaju łączności http://radio-telefony.pl/motorola-t60.html
Link to comment
Share on other sites

PMR z mocą 500mW są w zasadzie takie same pod względem zasięgu. Niezależnie od parametru podawanego przez producenta, w terenie leśnym, łączność spadnie do kilkuset metrów. Można podnieść zasięg stosując specjalne anteny ( niewygodne) lub zastosować wzmacniacze sygnału ( większy pobór prądu )
Niestety oba rozwiązania są w świetle prawa niedozwolone, co zapewne wytłumaczą Ci łącznościowcy na ''elektrodzie'' :)
Link to comment
Share on other sites

Polecam PMR np.w lidlu kiedyś były .W lesie zasięg
rzędu 1km-1,5 sprawdzone.Idzie dorwać na allegro 5 watowe ale to już inna sprawa.W terenie górzystym wzrasta zasięg jest to spowodowane falą i terenem.
Link to comment
Share on other sites

PMR w zupełności ci wystarczy w czystym terenie bez przeszkód; w lesie może zasięg spadać drastycznie do kilkudziesięciu metrów.
Wszystko zależy od warunków terenowych i pogodowych.
Im wyższa częstotliwość pracy tym większe tłumienie sygnału i związane z tym straty na zasięgu.
Link to comment
Share on other sites

Nic nie przerabiałem. To typowe amerykańskie 5 czy 7W. Sprzętu za te pieniądze się nie przerabia bo nie warto. Poza tym takich rzeczy się nie robi. Fal radiowych nie widać, ale są szkodliwe BARDZO. Już przy mocy poniżej 5W absolutnie nie wolno nadmiernie zbliżać krótkofalówki do głowy a dzieciom w ogóle nie wolno dawać czegoś takiego do ręki.

Dobre radio składa się z dobrego nadajnika i o przyzwoitej mocy, oraz z czułego selektywnego odbiornika o bardzo dużej dynamice. Wtedy radio ma zasięg.
Motorola ma wielkie tradycje w komunikacji radiowej (co nie znaczy że robi najlepszy sprzęt) i śmiało można kupować. Prawie wszystkie te radyjka są identyczne, różnią się głównie obudową.
Jeśli się nabędzie nielegalnego amerykańca", to trzeba pilnie uważać, żeby nie używać go na kanałach zarezerwowanych dla służb i TAXI. Jeśli się tego nie potrafi spełnić, to lepiej nabyć produkt dedykowany na Europę.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information