Skocz do zawartości
  • 0

mały pocisk


michal_39

Pytanie

Witam na ostatnim spacerze po lesie znalazłem ten oto pocisk,oczywiście nawet go nie zabierałem.Ale tak z ciekawości mógłby mi ktoś powiedzieć do jakich celów bojowych go używano?.Wiem tyle że nie daleko tego terenu rozegrała się bitwa pancerna w roku 1945.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

może następnym razem ale jak zaglądałem co było od dołu to w tej ,,tylniej końcówce była pusta przestrzeń a dalej taka jakby biała masa,materiał dało się to lekko zdrapac paznokciem.Wiecie co to mogłobyć może własnie ten MW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pocisk kumulacyjny,to musi w swojej przedniej części posiadać mw."

Powiem ci że wcale nie musi, czasami zdarzają się wydmuszki. Jeśli patrząc od spodu widać drugi otwór/stożek to można brać<patrz zdjęcie>.
No i w tym granacie nie było żadnego miękkiego materiału, wkładka kumulacyjna jest ze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na ostatnim spacerze po lesie znalazłem ten oto pocisk,oczywiście nawet go nie zabierałem.Ale tak z ciekawości mógłby mi ktoś powiedzieć do jakich celów bojowych go używano?.Wiem tyle że nie daleko tego terenu rozegrała się bitwa pancerna w roku 1945.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie