Skocz do zawartości

Stacja Mir, ISS sprzed lat...


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie do końca lotnictwo, ale zapytam w tym dziale.
Oglądając w sobotę przelot nad Polską stacji kosmicznej ISS przypomniałem sobie jedno zdarzenie. Ładnych kilkanaście lat temu (mniej więcej 1995-1998) przelatywał nad Polską połączony kompleks jakiejś stacji orbitalnej i promu kosmicznego -coś naprawiali, montowali itp. W takiej konfiguracji latał kilka dni i był moment, w którym był świetnie widoczny nad Polską. Obserwowałem to zjawisko, obiekt był widoczny tuż nad horyzontem i był duży -wielkości 2-3 samolotów pasażerskich. Przez lornetkę było widać wyraźnie kształt połączonych walców. Kto pamięta kiedy i co to było? Głośno było o tym w mediach, zachęcano do oglądania wieczornego nieba. Nie chcę rejestrować się na forach astronomicznych by nurtujący mnie problem wyjaśnić, na pewno wśród Odkrywców są osoby interesujące się tą tematyką.Pozdrawiam, Grzebiuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dobrze pamiętasz :) 29 czerwca 1995 w ramach programu Shuttle-Mir do stacji Mir po raz pierwszy zacumował amerykański wahadłowiec, był to konkretnie Atlantis. Celem misji oznaczonej STS-71 była wymiana załogi stacji. Atlantis odłączył się od stacji 4 lipca, po niecałych 5 dniach, a 7 lipca powrócił na ziemię. http://pl.wikipedia.org/wiki/STS-71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie