Skocz do zawartości

Nowa strzelnica ogólnodostępna na Dolnym Śląsku


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem... Syn marnotrawny normalnie!

To chyba dobry dział, by poinformować, że już niebawem (koniec czerwca), na Twierdzy Srebrna Góra rusza nowa ogólnodostępna strzelnica, zlokalizowana w podziemiach Donjonu. Strzelnica z własną bronią (można wypożyczyć i postrzelać).
Wrzuciłbym linka (bo www już działa), ale nie wiem, co na to admin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... komercja jest, przyznam się - jednoosobowa, taki rzut na głęboką wodę, budowa od zera (dostałem gołe ściany, bez prądu, drzwi, itp). Ale co tam, damy radę !


A ceny? Cóż, to są średnie ceny krajowe komercyjnej strzelnicy (porównywałem kilka i wyśrodkowałem)
Oczywiście, są gdzieś po kraju poutykane LOKowskie lub polokowskie strzelnice, gdzie (naprawdę!) możesz strzelić z .22lr za 30 groszy/strzał, a z tetetki za złotówkę, ale te strzelnice utylizują zapasy amunicji leżące na półkach od lat. Ja pamiętam jeszcze nie tak dawne czasy, gdy w pewnym sklepie można było dostać polskie naboje do TT za 30 groszy od sztuki, a .22short za 9 (słownie dziewięć) groszy sztuka. To se ne vrati..

Tak z ciekawości, policzę zysk ze strzału z Kałacha. Wiadomo, kałach i dziewiątka są najpopularniejsze. Nabój kosztuje w sklepie 1,80 brutto (ja liczę niestety miękki rdzeń- ze względu na wytrzymałość kulochwytu odpadają konserwowe" dostępne po 65 groszy). Zostaje 2,20 na zysk". 1,20 trzeba odliczyć na koszty instruktora (pełen etat), czynszu dzierżawnego, amortyzacji częściowo kredytowanej inwestycji, prądu, niemałej polisy OC (wiecie, ile sobie liczą za ubezpieczenie strzelnicy na skromny milion sumy gwarancyjnej???),itp dupereli. Zostaje na czysto złotówka, ale jakie to czysto? Państwo Polskie życzy sobie ode mnie 23 % podatku VAT, a z tego co zostanie - 19 % liniowego dochodowego. Ile pozostanie w kieszeni - 60 groszy ?
Opłacalność inwestycji ratują duże potoki turystyczne, ładujące" mi pod nos chętnych, a zwiedzający Twierdzę to do pacyfistów raczej nie należą.

Pażywiom - uwidim !
Trzymajcie kciuki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uuuuaaaaaa hahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mamy decyzję Wójta zatwierdzającą Regulamin. Można strzelać. W piątek uprawomacnia się pozwolenie na budowę, od soboty będzie tu fotorelacja.

Póki co - oto drzwi do kazamaty, po renowacji (zasadniczej takiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Czołem,
doszło, doszło, poza pepeszką i tym co tutaj:

http://strzelnicahistoryczna.pl/bron-dla-ciebie.htm

na stronie nie ma MAG'ów (95 i 98), cezetek (CZ 75 i compact), drugiego Glocka (17), a z ciekawszych rzeczy,to pojutrze dojdzie M16A1. Sfocę i się pochwalę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie