Skocz do zawartości

XP DEUS


Pro-Digger

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nowy wątek o Deusie ze względu na zawiść i zazdrość innych użytkowników którzy mimo iż takiego wykrywacza nie posiadają ,zaczeli atakować moje wątki mnie i innego Deusowca,wcześniejszy wątek po kłótniach został zablokowany.
Watek skierowany jest do użytkowników Deusa i znawców tematu.Proszę administratora ,żeby trochę przypilnował i ukarał prowodera jak trzeba,jeśli tutaj sie pojawi ,bo już mam dość. Nie mam na celu wychwalania tutaj Deusa pod niebiosa ,ale sam staram się zrozumieć sposób działania przy okazji przybliżyć temat innym początkującym użytkownikom(również informacje i uwagi bardziej doświadczonych użytkowników były by na miejscu). Trochę się natłumaczyłem z Angielskiego i napisałem wcześniej trochę o nastawach w zablokowanym wątku więc wstawie to tutaj jeszcze raz i po prostu będę kontynuował.

Od miesiąca solidnie testuje nowy wykrywacz jakim jest XP DEUS ,wyczytałem już chyba wszystkie możliwe posty i obejrzałem również wiele różnych filmików związanych z tym wykrywaczem. Kilka ważnych porad które udało mi się wychwycić a następnie obadać w terenie już na początku przygód z Deusem, na początek opisze moje spostrzeżenia na temat Reaktywnośći.

Reactivity - Reaktywność

Niższe ustawienia tej jednostki powodują słabszą segregację śmieci ,ale uzyskujemy trochę na głębokośći(nawet do 5cm). W miarę możliwośći ,gdy teren nie jest zaśmiecony(mała ilość sygnałów) możemy śmiało ustawić tę opcję na jeden i kopać ładne głębokie sygnałki. W razie gdy teren będzie zaśmiecony ,przedmioty w bliskiej odległości od siebie ,zwiększamy nastawy na 2, 3 , 4 czy 5(w miarę zaśmiecenia gleby) poświęcając trochę głębokości za to zyskując dokładną i szybką separacje, możemy powyciągać fanty z pomiędzy śmieci lub pozbierać te które zostały pominięte przez innych poszukiwaczy.warto napisać również że Deus nawet przy nastawie na 1 jest wciąż szybszy od większości wykrywaczy na rynku
(słowa producenta) , a w połączeniu z innymi nastawami, stajemy się w posiadaniu naprawdę dobrej maszynki na śmietnisko ,ale też i głębokiej na polach,łąkach,lasach ,na plaży jeszcze nie byłem z Deusem ;-),wszystko w zależności od operatora i od umiejętności dobrania odpowiednich nastaw w określonych warunkach,przede wszystkim trzeba te nastawy zrozumieć i dostosowywać pod siebie i teren,nie warto kopiować gotowych programów;-) .

Jak pisałem w Deusie wgrane programy są słabe ,dlatego warto je dopieścić swoimi nastawami .Opisałem już trochę spostrzeżeń na temat reaktywności której nastawy potrafią zwiększyć głębokość wykrywania.Również ważnymi nastawami jest oczywiśćie SENSITIVITY oraz nowa funkcja ekspercka TX POWER którą po aktualizacji na 3.2 możemy zwiększyć do 3 .


SENSITIVITY - Czułość (wysykość sygnału)
Można rozumieć te opcję jako nastawy sygnału i zwiększenie mocy wykrywacza ,opcja wpływa wpływa również na dokładność identyfikacji znaleziska.NA mało zaśmieconych terenach warto zwiększyć nawet do 96-98 ,o ile wykrywacz jest stabilny uzyskujemy na głebokości.Jeśli przesadzimy z czułośćią ,pojawiaja się wszędobylskie trzaski ,poprostu wykrywacz sie wzbudza oraz spada dokładność identyfikacji fantów.Osobiście zwiększam czułość ile to możliwe do momentu jak wykrywacz zaczyna sie wzbudzać i staje się to irytujące.No chyba że komuś wzbudzanie nie przeszkadza,pozatym zawsze można wyciszyć dodatkowo żelazo i jest lepiej.Po prostu trzeba kombinować

TX POWER - Moc

W czasie jak Czułość kontroluje wysokość sygnału która jest wymagana aby otrzymać odpowiedź ze znaleziska ,fukcja TX POWER aktualnie zwięszka moc wyjściową sygnału z Cewki(silniejsze pole elektryczne) co pokrywa się z jeszcze większą głebokością poszukiwań szczególnie w połączeniu z Reaktywnośćią i Czułością.
Oczywiście na dobrych terenach warto nastawiać te wszystkie nastawy na maxymalne wartości,ale trzeba też pamiętać że jeśli przesadzimy z mocą i czułością ponad to co oferuje nam aktualny teren,pojawią się niezrozumiałe dzwięki które będzie ciężko zidentyfikować ,jak i pojawić się mogą błędy w identyfikacji numerycznej.

Każdego dnia poznaje nowe możliwości ,staram się zrozumieć swoją nową zabawkę ,nie jestem doświadczonym użytkownikiem Deusa ,ale szybko sie uczę ;-) i mam nadzieje że posty i informacje ,które ja już zdąrzyłem poznać ,przydadzą sie komuś jeszcze .W dalszych postach opisze wiecej funkcji i nastaw,ale tym czasem sam muszę jeszcze trochę wiedzy podłapać .


CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No właśnie ,i już wiadomo dlaczego nie jesteś zzadowolony z wykrywacza do końca ,widzisz TAM NIC NIE MA W TEJ POLSKIEJ INSTRUKCJI ,PODSTAWY SAME BEZ WYJAŚNIEŃ .Poczytaj tą książkę po angielsku chłopie ,tam nie masz teorii samych ale wyjaśnione co i jak działa i w jakich terenach stosować .Jest o wiele bardziej rozwinięte ,zresztą widać po grubośći tego polskiego Manuala z czym mamy tutaj do czynienia. Ten link który podałem też ciekawy ,ale niestety po angielsku nie dla wszystkich. Sabischa Trzeba czytać ,no chyba że jak ktoś się uprze jak Klucznik to na polskim Manualu daleko nie zajedzie .A z tobą klucznik chciałbym wyskoczyć kiedyś w teren ,bo czuje że jedziesz na podstawach,bo jak ty wszystko wiesz z kilka kartek polskiego Manuala ,to ładnie tam musisz kosić buehehe.
JAk ci się nie podoba jak rozkładam nastawy na pojedyncze części i analizuje ,to nie czytaj i nie udzielej się w moim wątku ,gdyż on nie jest dla takich zaawansowanych użytkowników jak ty po manualu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Diger ze bez agresji.Posiadaczy Deusa jest w Polsce kolo 800,no to ja mogę byc z tych niedouczonych.
Podaj mi chociaz jedną nastawę ktorą sam wymysliłes poza instrukcją.Chętnie skorzystam.
Ja nie narzekam na Deusa bo drugi raz kupilem ale oceniam realnie jego zasiegi,niestety poziom identyczny jak starszy F75,a Euroace(tu chyba zasluga duzej cewki) i V3 niestety ma trochę lepsze.
Słabo chyba nastawiles jak tylko 2 monetki na plazy.
Jak czegos nie wiem i mam niezdecydowaną opinie to u nas jest taki Ktos-absolwent elektroniki,dobry serwisant,podawal dawniej testy wszystkich obecnych na rynku wykrywaczy i jego pytam.
No chcialbym 10 zl przedwojenne łapnąc na 40 cm w powietrzu a w gruncie choc na 35 i jakos nie wychodzi.Jak nastawiasz aby to siągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pisanie postów nie ma nic wspólnego z ustawieniami deusa.. Dostałeś na tacy dobrą recenzję na temat tej twojej nowości i jej zalet (aktualizacje tu roli nie grają) w powyższym linku. Ale widać nie bardzo potrafisz czytać a co się z tym wiąże odnieść się do żadnego aspektu. Dobrze za to wychodzi ci oczernianie innych, pisanie i ich nastawieniach.. sam tu jesteś prowodyrem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprecyzuj dlaczego moje posty są głupawe ,przecież Deusa nie posiadasz i pojęcia Reaktywność i inne są ci obce ,nie możesz i nie potrafisz potwierdzić tego co piszę bo Deusa to ty może widziałeś w sklepie albo u mnie w ręku.

Dla sprawdzenia twojej wiedzy i rzetelności tego co piszesz odpowiedz mi na 3 proste pytania ,najlepiej i Senemedar i Klucznik ,chce zweryfikować waszą wiedzę .Jakie kiedyś zrobił taki test komuś Denar.

1. jak włączyć TX power?
2. jakie wiadomości daje podkowa po lewej stronie ekranu?
3. i najtrudniejsze, bo nie znajdziesz tego w instrukcji obsługi: w jaki sposób Deus sygnalizuje kapsle od piwa (audio i ID)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRON VOLUME - Głośność żelaza

Funkcja ta pozwala kontrolować głośność niskich tonów ,jeśli nie chcemy słyszeć żelaza i niskich tonów w tle nastawiamy Iron Volume na 0,w odpowiedzi będziemy słyszeć tylko wysokie dzwięki kolorków.Jeśli głośność żelaza jest ustawiona wysoko np. 4 czy 5 ,dzwięki żelaza mogą być zbyt głośne i mogą nachodzić na np.:dobry sygnałek malutkiej monetki ,umiejętnie ją maskując. Z tego też powodu na większości miejscówek najlepszym wyjściem będzie kompromis i ustawiamy sobie IRON VOLUME na 2 lub 3 ,oczywiście jeśli jesteśmy nastawieni na monetki i małe kolorki".
Nie jest zalecane ustawianie nastawu na 0 ,szczególnie na dobrym miejscu monetkowym ,warto słyszczeć żelazo w tle i ja też jestem zwolennikiem tej myśli.Wiadomą rzeczą jest że warto wiedzieć czy coś się działo na danej miejscówce ,a to że żelazo słyszymy w tle może tylko nam ułatwić rozpoznanie ciekawego miejsca ,przeważnie gdzie większe skupiska żelaza ,więcej dźwięków w tle ,wystarczy zwolnić i możemy po woli przeszukiwać teren i wybierać z tego wszystkiego odpowiednie sygnały do kopania.

Nastaw Iron Volume będzie bezużyteczny jęśli chodzimy na All METAL bez dyskryminacji.
W każdym innym wypadku ,proponuje postawić na 2 lub 3.
Oczywiście jeśli szukamy typowo małych przedmiotów jak monetki czy guziki .

To chyba na razie tyle ,powoli zabieram się za tryby statyczne .Potestuje ,poczytam ,i niedługo wróce podzielić się wiedzą ;-)

Dziekuje za słowa wsparcia ,które otrzymałem na e-mail ,miło słyszeć że czytacie i chcecie więcej,.Deusowcy Prosił bym jednak abyście ujawnili się tutaj na forum ,bo są ludzie którym zależy żeby było jak najmniej konkretów na temat naszego wykrywacza.Jestem pewny że jeśli Ktoś ma styczność z Deusem ten rozumie i ma pojęcie o czym ja tu piszę .Staram się czasem ciężkie terminy i określenia w sposób logiczny przedstawiać w innym świetle aby głownie początkujący użytkownicy Deusa ,mieli lepszy start. Mi osobiście polski Manual nic nie dał,za to już książka Sabischa która jest po angielsku -The Deus Handbook ,pozwoliła zrozumieć i wystartować z pełną parą. Pomocne były również angielskie fora czy komentarze specjalistów np. ze strony
http://www.metaldetectingworld.com/
(również po Angielsku)

Szukając po necie naprawdę ciężko było znaleźć jakieś konkrety na temat ustawień w języku polskim ,i nie chodzi o to żeby ktoś tam podał gotowce ale o wyjaśnienie co jak działa ,dlaczego i jak danego nastawu używać.Mi tego zabrakło,dlatego zdecydowałem się napisać ten wątek.

Sam się uczę ,jeśli ktoś ma coś do dodania do już opisanych nastawów Deusa ,proszę bardzo.Będzie miło.Wszystko się przyda ,każdy TRik
Bogiem Deusa nie jestem, nie jestem też zaawansowanym użytkownikiem ,ale jestem jednym z wielu starających się zrozumieć swój nowy sprzęt. Informacje i objaśnienia nie są tylko moim wytworem fantazji lecz ,są to rady największych specjalistów Deusa (głównie źródła w J.agielskim) ,wzięte w całość, uproszczone dla zrozumienia z drobnymi moimi uwagami .Wszystko sprawdzone i rzetelnie napisane ,bez jaj w celach szkoleniowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1. jak włączyć TX power?
2. jakie wiadomości daje podkowa po lewej stronie ekranu?
3. i najtrudniejsze, bo nie znajdziesz tego w instrukcji obsługi: w jaki sposób Deus sygnalizuje kapsle od piwa (audio i ID)?
Wytłumacz mi to bo ja tego potrzebuje jestem nowym użytkownikiem Zeusa z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie skonstruowane te pytania ale pomogę i odpowiem...

1. TX Power - nie jest to ustawienie które da się wyłączyć/włączyć - jak sama nazwa wskazuje jest to moc nadawania - żeby ją zmienić, a da się ją zmieniać w zakresie 1 - 3 potrzebujesz Panel RC - jest to opcja Expert przy czułości.

2. Podkowa nie daje wiadomości tylko informuje użytkownika z jakim celem ma do czynienia i na jakiej głębokości mniej więcej się znajduje. Jeśli ustawisz dyskryminację powiedzmy na 10 to wszystkie cele w zakresie od 1 do 10 będą sygnalizowane po lewej stronie na podkowie, natomiast cele z zakresu ID od 11 do 99 będą pokazywane po prawej stronie na podkowie. Jeśli dyskryminację będziesz miał na 0 do wszystkie cele od 1 do 99 będą pokazywane po prawej stronie na podkowie. Głębokość z podkowy czyta się po zaczernieniu jednej ze stron podkowy - im czarniej tym płycej.

3. Wcale nie jest trudne... ID od 90 do 95 i masz na przemian ton wysoki z niskim tonem jeśli dyskryminację masz na 0, jeśli dyskryminację masz wyżej to będzie to ton wysoki ostro przerywany ciszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95-96powiadasz kapsle a ja myślę że wszystkie wartości powyżej 80 też wchodzą w grę i piszczy idealne na kolorek chyba że ja jeszcze źle interpretuje dźwięki ale raczej i gdzie się włącza ta opcję w której to id ma być ustabillizowane na wszystkich częstotliwościach bo ponoć jest takie coś od wersji v3.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz...w kapslach jest pewna zawartość żelaza która po prostu daje chropowate tło... jeśli natomiast chodzi o id numeryczne to nie zawsze się potwierdza to o czym pisali poprzednicy... zależy to też od częstotliwości której używasz... i kapsle będą się pojawiały w zakresie od 85-97 w zależności od składu materiału użytego do produkcji rzeczonego kapsla.... oraz częstotliwości która aktualnie skanujesz grunt 4,8,12,18 khz
co do najwyższych wartości ID to też zależy od częstotliwości a także składu i wielkości danego przedmiotu... mogą się tu pojawiać zarówno miedziane duże przedmioty (choć takich przypadków miałem zaledwie 3-4) ale także aluminium, srebro lub duże przedmioty żelazne kute (w tym ostatnim wypadku id skacze i dość łatwo to wychwycić)...
jeśli chodzi o id i jego stabilizację dla wszystkich częstotliwości to miało się to pojawić wraz z kolejną aktualizacją która miała mieć cyferkę 4.0(chyba że już jest o czym nie wiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XII dobrze pisze 90 do 95 to często kapsle ,albo głębokie zardzewiałe żelazo .
kapsle od oranżady czy browaru to łatwo rozpoznać, że to złom bo na końcu dźwięku zgrzyta na żelazo im bardziej pordzewiały tym bardziej zgrzyta .Jeśli kapselek jest nowy to już ciężej ale idzie wyczuć że to wciąż nie jest ten czysty kolorkowy sygnał jaki powinnien być;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi się na multi tone (soft 3.2) osobiście proponuję odzwyczajać się spoglądania na ID, a tylko wsłuchiwać się w dźwięki (można ID używać jako ewentualną pomoc ale nie jako wyrocznię) i dobrze je interpretować. Zgodzę się z tym, że ID może odbiegać (w zależności np. od stopnia korozji kapsla) od 90-95 ale na pewno jak to nazwał kolega wyżej tło będzie sygnalizowane niskim tonem z wysokim na przemian. Ale co powiem to powiem, że takie sygnały też warto kopnąć :) może się zdarzyć np. guziczek żelazny z płaszczem mosiężnym, a efekt audio będzie podobny jak na kapsel. Na pewno dyskryminacja sprzętowa czy słuchowa (i wiele innych filtrów) powoduje mimo wszystko redukcję znajdek, niekoniecznie trafną.
Można zrezygnować z kopania takich sygnałów jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z terenem mocno zaśmieconym kapslami - ale to należy stwierdzić.

Zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to już wiedziałem powiedzmy z omegi nie kopalem id wyzszyi niż 78 bo zawsze był polmos rdzawka lub kapsle w deusie boję się tak zrobić bo dzisiaj wykopalem na 84 piękny srebrny kolczy oraz srebrny zdobiony naparstek a na 82 miedziany guzik z orzelkiem fajnie deus pokazuje folie Alu jeszcze nie przylapalem go na kłamstwie dzisiaj też na 97wykopale notkę na 70 cm i stwierdziłem że do celu mam 2tyle a z saperka to bylby koszmar ogólnie sprzęt mi się podoba już choć dopiero zaczynam poznawać świetnie radzi sobie ze srebrem to napewnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi tone/ full tone to inaczej pełne tony czyli do każdej pozycji ID masz inny dźwięk od 1 do 99 na ID masz 99 różnych dźwięków od najniższego do najwyższego. Możesz to włączyć tam gdzie konfiguruje się ilość i zakresy tonów (na panelu RC lub WS4). Kiedy stosować? hmm ;) kiedy chcesz, jeśli lubisz dużo dźwięków to opcja ta jest dla Ciebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie