Jump to content

6 ton niewybuchów znaleziono w lesie


Recommended Posts

Mieleccy policjanci na terenie nadleśnictw w Mielcu i Tuszymie prowadzili działania, podczas których zabezpieczyli 6 ton niewybuchów z czasów II wojny światowej. Znalezione w lasach materiały wybuchowe zostały przekazane do neutralizacji.

Siedmiu policjantów, w tym dwóch z nieetatowej grupy rozpoznania minersko–pirotechnicznego, we współpracy z Nadleśnictwem Mielec oraz Nadleśnictwem Tuszyma, przy pomocy strażaków-ochotników z Rzochowa prowadziło działania związane z usuwaniem niebezpiecznych pozostałości z czasów II wojny światowej. Materiały wybuchowe zostały ujawnione na terenie Nadleśnictw Mielec i Tuszyma. Niewybuchy zabezpieczono.

Funkcjonariusze ujawnili między innymi 3 bomby lotnicze o wadze 250 kg, blisko 50 bomb lotniczych, z których każda ważyła około 100 kg, pociski artyleryjskie oraz granaty moździerzowe. Łącznie w ramach prowadzonych czynności zabezpieczono 6 ton materiałów wybuchowych, które zostały przekazane saperom z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

Mieleccy policjanci dziękują za wsparcie techniczne Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Poszukiwaczy „Ocalić od zapomnienia”.

http://www.sagnet.pl/wiadomosci/16-miasto/1929-6-ton-niewybuchow-znaleziono-w-lesie

Link to comment
Share on other sites

..Taka ilość nie wybuchów w jednym miejscu to jakby z rzuty do leja po bombie okolicznych nie wybuchów po zakończeniu wojny aby nie leżało na wierzchu ...i po problemie.
.do czasu aż ktoś przypadkiem obecnie odkrył stertę tej iespodzianki".
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information