Skocz do zawartości

odznaka cesarza Józefa Franciszka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój dziadek został odznaczony medalem za zestrzelenie samolotu wroga, nie wiem jaka jednostka, gdzie i w którym roku. Otrzymał go od cesarza Józefa Franciszka I. Czy jest wykaz osób odznaczonych przez Józefa Franciszka? Z góry dziękuję za otrzymane informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niestety nie ma takiej możliwości. Osób odznaczonych przez cesarza pośrednio lub bezpośrednio były miliony. Szukanie igły w stogu siana. Dobrze byłoby przewertować rodzinne historie, dokumenty, materiały w poszukiwaniu informacji, które pozwolą trochę zawęzić obszar dalszych poszukiwań.
Czy znasz okoliczności zestrzelenia tego samolotu, czy też to co napisałeś to cała wiedza na temat tego wydarzenia? (Które mogło mieć miejsce ale i to niekoniecznie, ludzie lubili ubarwiać swoje wspomnienia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowiadań rodzinnych wynika że było to w Bośni i Hercegowinie. Był to samolot szpiegowski, początkowo dziadek nie był pewny czy był to samolot wroga czy swój, ale po oględzinach wraku stwierdzono że był to szpieg. Babcia opowiadała, że dziadek obsługiwał karabin maszynowy. Po zestrzeleniu tego samolotu osobiście był odznaczony przez cesarza Franciszka i awansowany do stopnia starszy feld febel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Z tego co przeglądałem to by się zgadzało co pisze kolega mimir, tylko nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat pierwszego batalionu, który stacjonował w Sarajewie i informacji o nim. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie