Jump to content

Dzwony wojny"


bjar_1

Recommended Posts

http://film.onet.pl/wiadomosci/dzwony-wojny-koprodukcja-tvp-i-bbc-10-i-11-listopada-w-jedynce/8l5wr

Dzwony wojny": koprodukcja TVP i BBC 10 i 11 listopada w Jedynce

Dzwo­ny wojny", se­rial stwo­rzo­ny przy współ­pra­cy BBC i TVP, opo­wia­da o lo­sach dwóch mło­dych żoł­nie­rzy oraz ich ro­dzin. Au­to­rem sce­na­riu­sza jest wie­lo­krot­nie na­gra­dza­ny Tony Jor­dan, a wśród mło­dych ak­to­rów po­ja­wi­ła się Polka – Erika Kar­ku­szew­ska. TVP1 po­ka­że se­rial 10 i 11 li­sto­pa­da o godz. 20:25.

Akcja serialu rozgrywa się w wojennych latach 1914-1918. Równolegle do wielkich wydarzeń historycznych toczą się losy dwóch chłopców, Thomasa i Michaela. Obu porywa ten sam entuzjazm i gorące pragnienie służenia swojej ojczyźnie. Ale bez względu na stronę, po której walczą, wojna nie będzie miała dla nich litości. Przez pięć kolejnych lat i okropności wojny bohaterowie dojrzeją, stracą przyjaciół i znajdą miłość.

Dzwony wojny" to druga, po Szpiegach w Warszawie", koprodukcja BBC Worldwide i TVP z udziałem wybitnych brytyjskich i polskich twórców. W rolach głównych wystąpią dwaj młodzi aktorzy, Paddy Gibson i Jack Lowden. Ich wojenne miłości zagrają Sabrina Bartlett i debiutująca na ekranie Polka, Erika Karkuszewska, studentka warszawskiej Szkoły Teatralnej.

Autorem scenariusza „Dzwonów wojny” jest wielokrotnie nagradzany za swoje produkcje Tony Jordan, autor m.in. EastEnders”, “Życia na Marsie” i “Przekrętu", a za kamerą niecodzienny tandem: Jacek Petrycki, współpracownik Krzysztofa Kieślowskiego i Agnieszki Holland, oraz Tomasz Naumiuk („Krew z krwi”, „Prawo Agaty” czy film „Być jak Kazimierz Deyna”). Za scenografię odpowiadali Ashleigh Jeffres, scenograf m.in. serialu “Gra o tron” oraz laureatka nagrody EMMY, Ewa Skoczkowska.

Serial będzie kluczowym elementem bloku BBC1 poświęconemu setnej rocznicy I wojny. W TVP1 serial pojawi się 10 i 11 listopada 2014 r., stanowiąc istotny element obchodów rocznicy odrodzenia polskiej państwowości w 1918 r.

Dzwony wojny" w TVP:

10 listopada: odc. 1 (godz. 20.25); odc. 2 (godz. 20.55)

11 listopada: odc. 3 (godz. 20.25), odc. 4 (godz. 20.55), odc. 5 (godz. 21.40).
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jakie kwiatki wyjdą, bo jak na razie dowalili z grubej rury 630 pułkiem piechoty na uberzugu ;) A i taśma przez pierś jakaś taka w jodełkę. Czerni ładownic na razie się nie czepiam, bo może tak wyszły w cieniu...

Link to comment
Share on other sites

The Passisng Bells" aka Dzwony wojny"
W filmie są i normalne numery
http://www.hitthefloor.com/tv/bbc-worldwide-joins-polands-tvp-shoot-passing-bells/
Zobaczymy.
W dobie okrojonych finansów nikogo nie stać na opłacenie konsultanta. Tłum i tak się nie zorientuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cukierkowa historia. Miłość, przyjaźń i braterstwo. Mam odczucie, że aktorzy grają bardziej naturalnie niż w naszych rodzimych produkcjach.
Możecie polecić inne filmy traktujące o W. W. za wyjątkiem kultowego Na zachodzie...." ?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information