Skocz do zawartości
  • 0

Szabla wz.21/22 policyjna ?


piotr514

Pytanie

Witam. Kolega został posiadaczem takiej szabli.Wedle mnie to skrócona do wersji policyjnej szabla 21/22.Brak bić, numerów, nic nie ma. Głownia chromowana lub niklowana.(62 cm.) Na rękojeści jest oplot ale nie ma skóry. Pochwa w stanie agonalnym. Zaczep charakterystyczny dla policji. Szabla wygląda na oryginał.Chwilowo jest u mnie więc mogę robić różne zdjęcia. Co na temat szabli sądzą fachowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zostałem wywołany do tablicy to najpierw muszę się usprawiedliwić, temat mi umknął i o nim zapomniałem.Więc do rzeczy,szabla policyjna wczesnej produkcji jak najbardziej oryginalna.Identyczny egzemplarz jest pokazany w katalogu Przegląd broni białej od Kościuszki do Kościuszkowców" wystawa w Muzeum Zamkowym w Malborku rok 1974.strona 75/76.Szabla ta też nie jest sygnowana na głowni,natomiast w moim wieloletnim doświadczeniu kolekcjonerskim spotkałem taki typ rękojeści z pierścieniem na jelcu pod trzon rękojeści parę razy i były to szable sygnowane przez G.Borowskiego,wczesna produkcja,dlatego co do Twojej szabli uważam,że jest też produkcji Borowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega został posiadaczem takiej szabli.Wedle mnie to skrócona do wersji policyjnej szabla 21/22.Brak bić, numerów, nic nie ma. Głownia chromowana lub niklowana.(62 cm.) Na rękojeści jest oplot ale nie ma skóry. Pochwa w stanie agonalnym. Zaczep charakterystyczny dla policji. Szabla wygląda na oryginał.Chwilowo jest u mnie więc mogę robić różne zdjęcia. Co na temat szabli sądzą fachowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie