Jump to content

Pistolet Ekol Major kal.9mm


komunacccp

Recommended Posts

Witam


Co może powiedzieć o pistolecie Ekol Major czarny kal.9mm? Może ktoś go widział osobiście? Czy jest on dostępny w sprzedaży na terenie Polski(sklep)? Jak tak to gdzie można go kupić?
Pistolet wygląda całkiem solidnie i jest niedrogi... Ktoś wystawił ten pistolet (wersja chromowana) na pewnym portalu za ponad 300 zł, a jak widać w linku poniżej można taniej kupić, ale tam są zagraniczne lokalizacje...

http://www.colosus.pl/pistolet-gazowy-ekol-major-czarny/?compare=1#popis


Z góry dziękuje za wsze opinie i porady :)
Link to comment
Share on other sites

a nie jest on na tych samych zasadach co pistolet z poniższego linku(Walther P99)? Prawdopodobnie też jest na wkłady hukowe 9 mm P.A.K. ale nie wiem jaka ma średnica lufy EKOL-a. Bo Walther ma średnice lufy 6 mm(więc nie podlega ustawie) a w EKOL nie jest napisane jaka średnica... Gdyby miał 6mm to byłby legalny w Polsce.

http://www.militaria.pl/umarex/pistolet_alarmowy_walther_p99_na_wklady_hukowe_p_a_k_(312_02_12)_p11552.xml
Link to comment
Share on other sites

Nie jest, niestety

Sprawa Waltera jest śliska (kilkanaście zatrzymań, info na komendach że to broń, itp), zatrzymani podejrzani systematycznie uwalniają się od zarzutu, ale tp trwa i jest kosztowne.
Poczytaj wątek:http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=97423

Poza tym, Kolter zagrał na nosie urzędasom, i specjalnie przygotował legalny" pistolet, Walter produkuje go pod innym numerem katalogowym niż np dla Czech.

A Czesi nie bawią się w zwężanie, bo mają normalniejsze prawo i nie muszą!

Podsumowując: nikt cię specjalnie ścigał nie będzie, ale jak przypadkiem wpadniesz z tą zabawką, to przepadek, i symboliczne zawiasy jak murowane. I kartoteka na parę lat spaprana.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information