Skocz do zawartości

Co to za bunkier ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, może gdybyś wstawił jeszcze mniejsze fotografie i podał jeszcze mniej informacji, to zagadka była bardziej wyzywająca i otrzymałbyś dużo odpowiedzi???

A tak na poważnie, to jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat tej betonowej psiej budy" to napisz może co to, gdzie to, jakie ma wymiary i załącz foto zanim je zmniejszyłeś i poobcinałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o wymiarach lub foto z człowiekiem, którego sylwetka podpowiadałaby wielkość tego klocka.
Do tego zapomniałeś o lokalizacji, ponieważ to również istotne przy próbie oceny takiego czegoś.
Może jeszcze parę słów o konstrukcji, otworach, itp. detalach.

Zapewne jak pominiesz te podstawowe uzupełnienia, to to okaże się że nikt się nie odzywa i pomyślisz, że forum Cię olewa.
Lecz może jest odwrotnie i trzeba wykazać trochę dobrej woli aby się czego dowiedzieć?
Jeśli jednak chcesz ukrywać te informacje i zamieszczasz foty aby pochwalić się, że coś Tobie nieznanego znalazłeś/odkryłeś, to oczywiście nie ma powodu aby cokolwiek uzupełniać.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jagmin
Wstawiałem opis miejsca ale widocznie jak zdjęcia większe nie chciały wejść i je zmniejszałem to się treść wykasowała.
Miejsce gdzie stoi sobie ten bunkier to Kędzierzyn - Koźle dokładnie las . W koło nie ma żadnego innego bunkra?schronu . Co do otworów to są dwa - po jednym z każdej dłuższej strony ,wyglądają jak strzelnice tyle że są jakby zamurowane? Na tylnej stronie dwa otwory śr. ok. 20-30 mm .
Widzę że wymiary też nie weszły więc podaję jeszcze raz :
wysokość ok 3-3,5 m
długość ok 4,5 - 5 m
szerokość ok 2-2,5 m
Nie jestem człowiekiem który by ukrywał miejsca swoich odkryć ,bo uważam że trzeba takie rzeczy udostępniać innym bo już niedługo tego typu obiekty przepadną . Za zaistniałe nieporozumienie bardzo przepraszam :) i mam nadzieję że teraz łatwiej będzie określić typ tej budowli .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kędzierzyn - Koźle to bunkier może mieć coś wspólnego z fabryką benzyny syntetycznej. Mi on wygląda na rodzaj Einmannschutzbukra zapewniającego ochronę przed odłamkami bomb i podmuchem po ich eksplozji. Być może w miejscu jego lokalizacji znajdował się jakiś obóz lub coś podobnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie byłem w środku ( brak czasu ) .Co do obozu to w pobliżu też nie było ( bardziej Blachownia , Bierawa ) ten znajduje się bardziej że tak powiem w środku miasta ( niewielki las ) . Kolega kiedyś go odkopywał w ramach harcerstwa ale nic specjalnego oprócz śmieci nie wyszło :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie