Skocz do zawartości
  • 0

Enfield P14 malowanie


ERWIN

Pytanie

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej często jeździłem na targi militariów do Dortmundu i kiedyś kupiłem takiego Enfielda był zdekowany i jak mi powiedział angielski sprzedawca tak je znakowano w wojsku jako karabiny ćwiczebne.
Ps. to były dawne czasy i wtedy nikt się nie czepiał niesprawnej broni a pokazywałem ją celnikom na granicy.Ten Enfield wylądował w jakimś muzeum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń amerykańska która trafiła du Wlk Brytanii.
Brytyjczycy mieli w czasie 1 wojny swoje P14 w kalibrze .303, w czasie 2 wojny ponownie je wyciągnięto z magazynów i rozdano wojsku i początkowo dla Home Guard. Po utworzeniu Home Guard z USA przypłynęły karabiny M1917, czyli P14 ale w amerykańskim kalibrze .30-06. Karabiny wizualnie to było to samo, czyli aby uniknąć pomyłek na kalibrze na .30-06 namalowano czerwony pas, coby nikt nie starał się pchać nie pasującej amunicji.
Broń .303 trafiła do jednostek wojskowych, jako iż z Home Guard zabrano .303 i wydano kaliber amerykański.

Dla odmiany bagnety P1917 od początku odróżniano d P1907 poprzez dwa nacięcia na rękojeści - jako iż różnica była tylko w długości jelca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie