Skocz do zawartości

Partyzantka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapytanie odnośnie kompletowania sylwetki Polskiego partyzanta rozchodzi się o mundur czy można mieć garnizonowy?. -kurtka Czy dziwnie by to wyglądało, czy przy partyzantce nie stanowi to problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umundurowanie partyzanta - wszystko co wpadło chłopakom w ręce . Od cywilnych , po wszystkie sorty mundurowe armii biorących w II W.Ś. Totalny mix"

Tak, to pytanie, np skad w ramach otalny mix" byly u partyzanta w roku 1941 mundury francuskie, czy angielskie?
Nie ma szansy, inaczej jest bajzel.
Co innego rok 1941, co innego 1944.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było sprecyzowane co do roku . Opis ogólny .Co do munduru garnizonowego , czytałem jakiś czas temu o oficerze A.K. na Wołyniu który pojechał na spotkanie z bandami UPA w sprawie zawieszenie broni . Właśnie w takim mundurze ( zamorowali go bestialsko )Więc pod koniec wojny jak pisałem mix ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Właśnie z końca wojny pochodzą zdjęcia całych oddziałów jednolicie umundurowanych głównie w zdobyczne niemieckie parki, które w czasie odwrotu stały się łatwo dostępne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R51 zgadza się . Jest cała masa zdjęć przedstawiających jednolicie umundurowane jednostki partyzanckie . Ale równolegle w innych oddziałach nie było aż tak różowo . Banalny przykład - Powstanie Warszawskie , chłopaki zdobyli na Stawkach magazyny . Wyfasowali niemieckie sorty mundurowe , całe oddziały były jednolicie umundurowane . W tym samym czasie w innych dzielnicach było różnie ... jak sam doskonale wiesz . Są zdjęcia powstańców w krótkich spodenkach ... Chłopaki z lasu używali to co im się udało zdobyć na wrogu , kupić , otrzymać od ludności cywilnej , własne zapasy z domu , rzadziej zrzuty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie