Skocz do zawartości

Fotografie Fallschirmjäger


Monsun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 563
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
A propos FJ, to czy ktos wie cos wiecej na temat walk w ktorych bral udzial Max Schmeling (ktory pojawil sie jakis czas temu na jednej z fotografi), bo ostatnio przeczytalem dosc enigmatyczna notke, ze z powodu odmowy wstapienia do parti nazistowskiej byl wysylany na samobojcze misje ??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam
Mam pytanko dot . postu kol. Fall z 2005-07-10 11:36:00
na który udzielił odpowiedzi kol Michalczewski .
Chodzi o tą mgietę z rączką .
Wyszła u mnie taka właśnie i z tego co się dowiadywałem te modele były produkowane dla FJ . Różniły się przede wszystkim tym że miały większą szybkostrzelność .
Mógł by ktoś to definitywnie potwierdzić lub zaprzeczyć??
I przy okazji podać jakieś źródło gdzie można o tym poczytać .
Bardzo proszę o odpowiedź .
Wkrótce pokażę fotki .
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Raczej bzdura z ta szybkostrzelnoscia...
900 do 1200 na minute nie wystarcza?
policz na ile sekund wystarcza pudelko z 200 pestkami....
poprostu uproscili produkcje tlumaczac to tym, ze raczke w ksztalcie T" latwiej sie lapie i szybciej naciaga...
poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fall akurat szybkosztrzelność w broni maszynowej to nie jest bzdura . Takie coś rekompensuje słabą celność .
Po co zwiększono szybkostrzelność w stosunku do MG34 ?
A co wystarczalnośći pojemników to w ile czasu można wystrzelać 30 nabojowy magazynek ze współczesnego PM , który strzela 900 naboi na min.

I jeszcze jedno pytanie
Wiesz może coś o używaniu przez FJ MG34/41?
Mam takie coś i gdzieś na angielskiej stronie wyczytałem że dostali ją do testowania właśnie spadochroniarze ?
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego co napisał Sten że użycie innych rozwiązań miało ujemny wpływ na działanie broni w postaci zwiększonej szybkostrzelności .

Ja zawsze byłem przekonany że w broni maszynowej nie było najważniejsze otrzymanie dużej celności tylko siły rażenia . Po co więc wojsko wogóle ma na wyposażeniu broń maszynową zamiast jednostrzałowej ?
Przecież to się mija z celem według waszego rozumowania .
Lepiej zrzucić ekipę z mausami i dać każdemu po 50 naboi i na dłużej im to wystarczy .
Co do celności nie zgadzam się że jest to bardzo celna broń , sam odrzut przy wystrzeliwaniu 1200 naboi na minutę nie pozwala na prowadzenie celnego ognia .

Jeśli chodzi o batona zgadzam się zostałem wprowadzony w błąd . Ale to wszystko przez to że mam już małą paranoję przez szukanie śladów obecności FJ na moim terenie .
Wszystko mi się kojarzy z nimi a najbardziej rzeczy , które są inne od wszystkich lub wyjątkowe .


Tak jest właśnie teraz z nowym znaleziskiem czyli z MG34/41
z tego co się zdążyłem zorientować na front poszło ich tylko 300 szt . z 1705 wyprodukowanych i właśnie do FJ na testy . Zastanawiam się czy przywędrował tutaj z frontu wschodniego razem z nimi czy w jakiś inny sposób .
Jest to prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce i jeden z niewielu na świecie .
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grove3 ja napisalem ze tak duza szybkostrzelnosc jest Bzdura(chodzilo mi o 1500 strz/min MG 42),wystarczy szybkostrzelnosc wysokosci 900 strz/min.Co do strzelania to z Mg 42 strzelano krotkimi seriami 5- 7 strz. ogien ciagly byl prowadzony wwyjatkowych sytuacjach.

A MG 34s strzelalo 1200 strz. na min
MG 34/41 wywalalo1500 strz. na min

Pzdr
sten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie