Skocz do zawartości

Zeżarta klamra pruska


bassista

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadłem klamrę pruską policyjną kadetów z Berlina. Niestety leżała w kwaśnej, torfowej glebie. Po wyciągnięciu jeszcze jakoś wyglądała ale po przemyciu paluchami pod bieżącą wodą zeszła warstwa syfu i wygląda teraz tak jak wygląda. W sumie sporo było o postępowaniu ale nic na przykładzie tak zajechanej klamry. Gdzieś ostatnio widziałem zdjęcia jak ktoś inną klamrę potraktował szczotką miedzianą ręcznie, w mydlinach i zastanawiam się, czy nie pójść tą drogą... Elektro, autoliza odpada raczej bo wyjdzie chyba gorzej. Może chemia jakaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta do butów i szczoteczka z twardym włosiem. Najlepiej użyć szczotki, którą uzywasz do pastowania butów. Po 10 minutowym polerowaniu taka szczotką klamerka nawet z kwaśnej gleby nabiera blasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym oczyścił z ciemnego syfu i zostawił taka jak jest ew w wodzie z mydłem wymył im więcej kombinowania tym wartość jej spada historyczna i materialna zapytaj huka co z nia zrobić ma wątek o klamerkach wstaw tam swoją pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie