Jump to content

Militarioznawstwo


Recommended Posts

Od października nowy kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim:
http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=7731

P.S. Mam nadzieję, że moderator nie potraktuje tego jako reklamę-reklamę, ale jako ciekawostkę umieszczoną w rekonstrukcyjnym dziale tego forum :-)
Link to comment
Share on other sites

Taaak to rzeczywiście ciekawostka, ornitologiczna, nawet ;) To kolejna uczelnia, która wietrzy interes na coraz bardziej rozwijającej się społeczności rekonstruktorów i wzrastającego zainteresowania zjawiskiem. Znam kilkudziesięciu rekonstruktorów, którzy mogliby byc profesorami na takich wydziałach, ale uczyc" ewentualnych studentów, będą tam ludzie nie mający bladego pojęcia, poza faktem bycia naukowcem z dziedziny historii. Podobne studia miały byc uruchomione w moim mieście i kadrę stanowic mieli li tylko pracownicy wydziału historii,żaden z praktyków. Odkąd pamiętam militarioznawstwo i odtwórstwo historyczne było dla pasjonatów, ale .... jak ktoś życzy sobie miec cenzus wyższego wykształcenia w tej kwestii ... to wolny kraj.
Link to comment
Share on other sites

Taaa, jeżeli kadry naukowe" będą pokroju naszych zeczoznawców" sądowych (z którymi niektórzy koledzy mieli i mają do czynienia w wiadomych sprawach) to życzę powodzenia. Ciekawostka, jak powiedział kolega wyżej, jedynie ornitologiczna.
Link to comment
Share on other sites

:O

Kiedyś dawano stopnie i tytuły z dziedziny nauk wojskowych, ale jak widać klasyka ustępuje bzdurom.

I to jeszcze we Wrocławiu, gdzie szkolnictwo wojskowe miało się kiedyś całkiem nieźle.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information