Jump to content

Waga do monet - jakich?


Moryson

Recommended Posts

Kupiłem ten zestaw dawno temu w Holandii w sklepie numizmatycznym. Sprzedawca zapewniał że to oryginał ale zapomniałem o jakich monetach mówił. Pamiętam tylko że to waga do monet i właśnie nie wiem tylko do jakich.
Link to comment
Share on other sites

Do różnych monet, głównie złotych, trzeba sfotografować odważniki lub popatrz w dziale numizmatyka, u góry strony jest podwieszony wątek o odważnikach monetarnych, znajdziesz przydatne linki. Są jakieś szufladki z boku pudełka?

Tak na pierwszy rzut oka mam parę wątpliwości co do oryginalności. Waga niespecjalnie pasuje do zagłębienia. Szkoda, że pozrywane wizerunki odważników, ale że są ślady kleju? Dziwne. Drewno też nie wygląda na 300 letnie, na odważnikach nie ma patyny, takie drobiazgi jak sznurki to szkoda wspominać. Ale może w naturze wygląda to trochę inaczej niż na zdjęciu.

Są to piękne przedmioty, dość kosztowne, więc i chęć kombinowania spora. Tym niemniej waga fajna.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za pomoc. Waga w rzeczywistości wygląda starzej bo tutaj na forum można wgrać tylko słabej jakości zdjęcia. Trudno mi jest ocenić jej wiek ale ten haczyk do zamykania wygląda na ręcznie wycinany i wyginany ale to taki szczegół. Być może to jakaś reprodukcja ale dosyć stara. Nie wiem sam; może warto żeby ją gdzieś zaniósł do sprawdzenia w sklepie numizmatycznym.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information