Skocz do zawartości

Waga do monet - jakich?


Moryson

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten zestaw dawno temu w Holandii w sklepie numizmatycznym. Sprzedawca zapewniał że to oryginał ale zapomniałem o jakich monetach mówił. Pamiętam tylko że to waga do monet i właśnie nie wiem tylko do jakich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do różnych monet, głównie złotych, trzeba sfotografować odważniki lub popatrz w dziale numizmatyka, u góry strony jest podwieszony wątek o odważnikach monetarnych, znajdziesz przydatne linki. Są jakieś szufladki z boku pudełka?

Tak na pierwszy rzut oka mam parę wątpliwości co do oryginalności. Waga niespecjalnie pasuje do zagłębienia. Szkoda, że pozrywane wizerunki odważników, ale że są ślady kleju? Dziwne. Drewno też nie wygląda na 300 letnie, na odważnikach nie ma patyny, takie drobiazgi jak sznurki to szkoda wspominać. Ale może w naturze wygląda to trochę inaczej niż na zdjęciu.

Są to piękne przedmioty, dość kosztowne, więc i chęć kombinowania spora. Tym niemniej waga fajna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Waga w rzeczywistości wygląda starzej bo tutaj na forum można wgrać tylko słabej jakości zdjęcia. Trudno mi jest ocenić jej wiek ale ten haczyk do zamykania wygląda na ręcznie wycinany i wyginany ale to taki szczegół. Być może to jakaś reprodukcja ale dosyć stara. Nie wiem sam; może warto żeby ją gdzieś zaniósł do sprawdzenia w sklepie numizmatycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie