Jump to content

Moneta?


timoncsw

Recommended Posts

Witam. Znaleziony przedmiot uznałem pierw za guzik,lecz po oczyszczeniu okazało się że ma awers oraz rewers stąd myślę że to moneta. Co prawda jest w kiepskim stanie, lecz widać nieliczne detale. Proszę o pomoc w identyfikacji znaleziska.
Link to comment
Share on other sites

Może zdjęcie w negatywie coś komuś podpowie? Na środku wyrażnie widać krzyż celtycki z kółkiem w środku w obwódce ,a nad nim zarys jakiegoś napisu. Pod krzyżem także są zarysy jakiś wydaje mi się liter.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ponownie,aczkolwiek już ostatni raz postanowiłem odświeżyć wątek. Wciąż szukam rozwiązania zagadki tej monety ale wciąż stoję w martwym punkcie i jestem bliski rezygnacji,chyba że trafi się ktoś kto choćby naprowadzi mnie na jakiś trop. Z góry dziękuje.
Link to comment
Share on other sites

Witam, jak widać identyfikacja nie będzie łatwa. W zasadzie jedynym czytelnym elementem jest charakterystyczny krzyż na środku, na tym proponuję się skoncentrować. Potrzebne lepsze zdjęcia, na neutralnym tle (teraz to oczopląs), bez swoich napisów i rysunków, no i trzeba pytać na różnych forach.

Zakładam, że moneta jest srebrna? Moje pierwsze skojarzenie to jakiś denar typu kolońskiego lub naśladownictwo (ew.fałszerstwo), ale ten krzyż trochę ie pasuje", mimo to można zacząć od tego kierunku. Podstawa to jednak zdjęcie, najlepiej w świetle dziennym, maksymalnie duże i wyraźne, można też lekko przetrzeć monetę oliwką dla wydobycia szczegółów.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Pojawił się nowy fakt odnośnie monety" ,mianowicie jubiler stwierdził że nie jest ona ze srebra-bynajmniej nie zareagowała na jakąś pastę która nałożył na nią ów złotnik. Także sam już nie wiem co mamo tym wszystkim myśleć-może to aluminium? Jeszcze raz proszę znawców tematu o pomoc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information