Skocz do zawartości

Plan miasta Przemysl z 1939 roku


steell

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Poszukuję planu miasta Przemysl z 1939 roku w wersji elektronicznej.
Znalazłem Verkehrsplan Przemysl z 1939 roku http://polski.mapywig.org/viewpage.php?page_id=36
ale wyskakuje błąd 404. Ten z 1932 jest aktywny ale bardzo nie dokładny do tego mam wątpliwości co do usytuowanie niektórych obiektów.
Może ktoś jest w stanie pomóc?
Napisano
Przy okazji dokopałem się do austriackiego planu miasta w skali 1:5000 z 1907 roku. Co może oznaczać skrót Bez. Ger."
Napisano
Średnio pasuje do całości. Przy okazji cała sprawa zaczęła się od synagogi, na planie z 1932 też jest źle umiejscowiona, na tym zresztą też. Posiłkując się zdjęciami powinna być bardziej w prawo. Na współczesnych odwzorowaniach umiejscawiana jest tak jak na planie z 1932, ktoś kiedyś popełnił błąd i przez cały wiek jest powielany. Teraz cały kwartał to plac parkingowy, nie ma śladu po dosyć ciekawym budownictwie.
Napisano

Fotka z epoki, prawdopodobnie 1941-1942 rok. Tyle zostało z całego kwartału zabudowy po pierwszych dniach Planu Barbarossa /strona sowiecka Przemyśla/

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie