Skocz do zawartości

Rejestracja broni deko z EGUN.DE


BlondYN1944

Rekomendowane odpowiedzi

Da się tylko pytanie w jaki sposób! Niech wypowiedzą się Ci, którym się udało i wspólnie przetrzemy szlaki!! Nie jeden na tym forum ma eksponaty właśnie stamtąd a wcale nie posiada pozwolenia a to wszystko legalnie!! Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Odsyłam do konkretnych zapisów UoBiA, JEDYNEGO aktu prawnego, regulującego tę kwestię. Chcesz coś zrobić poza ustawą? Powodzenia...

To, że łatwo przewieźć, to, że wiszą na ścianie, to wszystko do czasu". Potem są takie fajne zdjęcia na stronach lokalnej milicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jest specyfikacja dla poszczególnych modeli, to fakt, ale:

Uprawnionym przedsiębiorcą do pozbawiania cech użytkowych jest przedsiębiorca wykonujący działalność
gospodarczą w zakresie wytwarzania broni, w rozumieniu ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r.
o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi,
bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym

To było pierwsze ALE" z UoBiA

Jest też drugie ALE, mające odzwierciedlenie w specyfikacji zresztą:

Przez pozbawienie broni palnej w sposób trwały cech użytkowych, zwane dalej „pozbawieniem cech
użytkowych”, rozumie się pozbawienie cech użytkowych wszystkich istotnych części broni palnej
w taki sposób, by mimo działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału
miotającego, nie była zdolna do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo elementu ją
zastępującego oraz do wywołania efektu wizualnego lub akustycznego, a przywrócenie broni cech
użytkowych bez podjęcia czynności specjalistycznych nie było możliwe.

I tu ALE" jest większe, bo niemieckie deko nie jest tak bezlitosne jak wymagania naszej ustawy. Weź pod uwagę nieszczęsne słówko wszystkich"

No i 3 ALE" - piszesz kupuje i zawozi". Od momentu kupuje" przez cały okres zawozi" jesteś nielegalnym posiadaczem borni palnej, a (zacytuję klasyka) a organa ścigania już moczą majtki z radości", statystyka w górę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już chyba wiem, o jaką ścieżkę Ci chodzi - osoba uprawniona nabywa (na Twoje zamówienie) w Germanii egzemplarz, idzie do jednostki uprawnionej", zarzyna bezlitośnie egzemplarz, nabija ceelkę, i sprzedaje Tobie. Bo kupować niemieckie deko, i robić z tego deko, to sensu ekonomicznego ni mo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinP lepiej tego nie mogłeś ująć!! Właśnie chodziło mi o taką ścieżkę. Muszę przyznać, że deko oferowane u nas nie spełnia już moich wymagań:) A zachód to zachód... może kiedyś stanie się to troszkę łatwiejsze bądź powstanie jakaś firma w PL, która będzie zajmować się sprzedażą deko z egun.de z papierami CLK :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, nie wiem czy to nastanie. Wszedłem niedawno na jakąś stronę poświęconą sprzedaży broni (sprawnej i dekowanej) i na końcu była taka adnotacja: nie sprzedajemy do Polski, UK, Danii i gdzieśtam jeszcze.
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie